Міська влада закликає киян не купувати першоцвіти

Міська влада закликає киян не купувати першоцвіти

Міська влада закликає киян не купувати першоцвіти
Суспільне

Киян закликають не купувати першоцвіти – підсніжники, проліски та інші ранньоквітучі рідкісні рослини, які занесені до Червоної книги України. Про це повідомляє Управління екології та природних ресурсів КМДА.

У відомстві нагадують, що торгівля червонокнижними квітами переслідується поліцією та екологами і карається штрафом від 1700 до 3655 грн.

"За останній рік ворог завдав непоправної шкоди навколишньому середовищу України. Сьогодні особливо важливо відповідально ставитися до природи, не бути співучасниками екологічних злочинів. Тому маю величезне прохання до киян та гостей міста: не зривайте та не купуйте першоцвіти", — закликав начальник управління Олександр Возний.

Що відомо про першоцвіти

Первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з яких (підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо) занесені до Червоної книги України та охороняються законом.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. Зривання декількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління.

Масове знищення ранньовесняних рослин із метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а також загрожує повним їх знищенням.

Читайте також

Підсніжники під забороною: екоінспектори шукатимуть продавців первоцвітів на Київщині

На початок