Потрібно щонайменше 4 мільйони доларів. Чи будуть відбудовувати зруйнований ракетою 1 лютого будинок у Краматорську

Потрібно щонайменше 4 мільйони доларів. Чи будуть відбудовувати зруйнований ракетою 1 лютого будинок у Краматорську

Потрібно щонайменше 4 мільйони доларів. Чи будуть відбудовувати зруйнований ракетою 1 лютого будинок у Краматорську
Фото: Суспільне Донбас

У чотирьохповерхівці Краматорська, куди 1 лютого влучила російська ракета, з чотирьох під'їздів повністю зруйновані два. Вони не підлягають капітальному ремонту: відбудувати їх неможливо. Що відомо про зруйнований житловий будинок та його мешканців Суспільне Донбас дізналось у начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка.

"Будинок відключений від тепло-, газопостачання тощо. Він аварійний. Зараз оформлюються відповідні документи щодо його знесення. Робиться експертний звіт, проєктно-кошторисна документація. Ми готуємося. Коли буде на часі, то його треба буде демонтувати", — розповів Гончаренко.

"Ремонту не підлягає". Що відомо про зруйнований 1 лютого будинок у Краматорську та його жителів, розповів начальник МВА
Фото: Суспільне Донбас/Андрій Резніков

Він зазначив, що питання демонтажу цього будинку поки не розглядається. Щоб відновити житловий будинок, за словами Гончаренка, необхідно щонайменше від 4 до 5 мільйонів доларів.

У момент влучання ракети в будинок, мешкали люди у семи квартирах із 38. Наразі в цьому будинку вже ніхто не проживає.

"Хтось до рідних переїхав, для двох родин наші мешканці надали свої квартири. Проблем у родин нема. Ми збирали гроші для постраждалих, спілкувалися з кожною сім'єю. Всі питання вирішені щодо їх мешкання та компенсації за житло", — повідомив начальник МВА.

Наслідки обстрілів Краматорська 1 лютого. Фото: Суспільне Донбас/Андрій Резніков
Фото: Суспільне Донбас/Андрій Резніков

Гончаренко розповів, що у громаді діє місцева програма, за якою жителям виплачують до 50 тисяч гривень в разі руйнування оселі.

"Всі ті, хто звернулися, вони отримують відповідні відшкодування до 50 тисяч з місцевого бюджету", — зауважив він.

За словами очільника Краматорської МВА, нині у місті проживають до 40 відсотків жителів від кількості до 24 лютого 2022 року, орієнтовно це – 80 тисяч людей.

Що відомо про обстріл Краматорська 1 лютого

1 та 2 лютого Росія тричі завдала ракетних ударів по Краматорську на Донеччині. Двічі росіяни обстріляли центр міста, місця обстрілів — поруч. Внаслідок чого ввечері 1 лютого загинули четверо людей: людей шукали під завалами два дні. За даними поліції, удар був нанесений "Іскандером". За фактом обстрілу розпочате кримінальне провадження про порушення законів та звичаїв війни.

Читайте також

"Як грохнуло, ми телевізор з кішкою дивилися Сонькою". Очевидці розповіли про ракетний удар по будинку у Краматорську

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок