Раптові відключення електрики в Миколаєві могли призвести до вибуху котлів — директор облтеплоенерго

Раптові відключення електрики в Миколаєві могли призвести до вибуху котлів — директор облтеплоенерго

Раптові відключення електрики в Миколаєві могли призвести до вибуху котлів — директор облтеплоенерго
Контроль за роботою обладнання у 6 тепловому районі. Миколаїв. Лютий 2023 року. Ілюстративне фото: ОКП "Миколаївоблтеплоенерго"

Вперше Миколаївоблтеплоенерго стикнулось із проблемою тотальних відключень електроенергії у листопаді 2022 року. Через непередбачуване знеструмлення горіло насосне обладнання, була небезпека вибуху котлів.

Про це в ефірі телеканалу "МАРТ" розповів директор Обласного комунального підприємства "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

Після затвердження чітких графіків відключення енергії, каже Микола Логвінов, ситуація на теплогенеруючих потужностях вирівнялась. Відсутність централізованого водопостачання у місті —другий негативний фактор, що впливає на роботу підприємства.

"Як тільки відключали енергію, вимикались насоси підпитки води, в мережі води не вистачало. При запуску треба було доживити систему, запустити циркуляцію і тільки потім запалити котли. Ми втрачали на це до години", — розповів Микола Логвінов.

Завдяки програмі з енергоефективності, яку реалізовували коштом Міжнародного банку реконструкції та розвитку, пояснив директор "Миколаївоблтеплоенерго", вдалось модернізувати майже 70 відсотків обладнання.

"Котельні, де відбулась реконструкція, легше впораються з вимиканням електрики — зупиняться краще і запустяться краще. У старих котельнях цей процес триваліший", — сказав Микола Логвінов.

Станом на 23 лютого опалювальний сезон 2022 - 2023 років, каже Микола Логвінов, можна вважати успішним.

Читайте також

Очаків вистояв. Що відбувалося в місті на початку повномасштабного вторгнення РФ

Мій дім — моя фортеця. Як за рік повномасштабної війни змінилися оселі миколаївців

Трансформація миколаївського волонтерського штабу "ДОФ"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок