Червоні і зелені зони та медстраховка: у МОЗ розповіли, як в Україну пускатимуть іноземців

Червоні і зелені зони та медстраховка: у МОЗ розповіли, як в Україну пускатимуть іноземців

Червоні і зелені зони та медстраховка: у МОЗ розповіли, як в Україну пускатимуть іноземців

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що країни, з яких прибуватимуть іноземці в Україну після відновлення міжнародного авіасполучення, поділять на "червоні" та "зелені" і для них діятимуть різні правила.

Про це він сказав під час брифінгу, відповідаючи на запитання, чи пускатимуть в Україну іноземців, які прибуватимуть в Україну з країн із тяжкою епідемічною ситуацією COVID-19.

За його словами, у МОЗ аналізують ситуацію в різних країнах та консультуються з країнами ЄС, у який спосіб там планують допускати іноземних громадян на свою територію.

"Зараз ми розглядаємо варіанти прибуття, щоб у нас була червона і зелена зони. Червона зона — це ті країни, з яких будуть прибувати громадяни, де епідемічна ситуація гірша, ніж в Україні. Зелена зона — це ті країни, де ситуація така ж, як в Україні, або краще", — сказав Степанов.

Він зазначив, що поки що це "попередні думки" і остаточне рішення буде ухвалене згодом.

Степанов уточнив, що люди, які прибуватимуть із "червоної зони", повинні будуть перебувати 14 днів на карантині (на самоізоляції або на обсервації), а з "зеленої зони" — не потребуватимуть ізоляції.

"Звичайно, все це з дотриманням інших протиепідемічних заходів", — додав він.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що на рівні Євросоюзу ще не затверджені епідемічні критерії, але у МОЗ співпрацюють з іноземними колегами та знають, що розглядається показник 40 активних випадків на 100 тисяч населення.

"Це означає, що рахується та кількість людей, яка в даний конкретний момент хворіє на коронавірус, віднімається кількість людей, які одужали, і люди, які померли", — сказав Ляшко.

Він додав, що в Україні такий показник нині складає 33 на 100 тисяч населення.

"Тобто Україна потрапить (у зелену зону — ред.), якщо ЄС прийме норму 40 на 100 тисяч населення. Коли ми говоримо про зелений і червоний список, то хочемо запровадити показник, який свідчитиме про кількість активних випадків на 100 тисяч населення", — розповів санлікар.

"Тож якщо людина буде приїжджати з країн, у яких епідемічна ситуація така ж, як в Україні, або краща, вона буде спокійно, без обсервації, проходити на територію України і вільно пересуватися, за умови, якщо у неї буде оформлений поліс медичного страхування", — наголосив Ляшко.

Крім того, Степанов розповів, що у МОЗ нині гостро стоїть питання відкриття дитячих таборів.

"З одного боку, ми розуміємо, що по даних місцевих органів влади у цьому році кількість дітей, які будуть відправленні на оздоровлення або відпочинок, складає близько 1 мільйона 200 тисяч. З іншого боку, ми розуміємо, що в одному конкретному таборі перебувають діти з різних регіонів України, з різним рівнем захворюваності", — розповів міністр, наголосивши, що ризик захворюваності збільшується.

Очільник МОЗ додав, що у відомстві ретельно аналізують, які мають бути правила відкриття дитячих таборів.

За його словами, для остаточного рішення треба ще кілька днів.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що 10 червня питання відкриття дитячих таборів обговорюватиметься на засіданні уряду, а також буде проведена всеукраїнська селекторна нарада щодо можливості відкриття дитячих закладів оздоровлення і відпочинку.

Що відомо

  • З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення карантину, проте до нього виявилися не готовими Київ та ще кілька регіонів.
  • Раніше Міністерство охорони здоров’я опублікувало тимчасові правила та рекомендації для організаторів, працівників та відвідувачів масових заходів, які дозволять вже з 10 червня.
  • Уряд ухвалив рішення щодо чергового етапу послаблення карантину з 5 червня. Зокрема, планується відновити авіасполучення та дозволити не дотримуватися самоізоляції особам, старшим за 60 років.
  • Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочався другий етап пом'якшення обмежень.
  • У Міністерстві інфраструктури дали детальне роз'яснення щодо відновлення роботи усіх видів транспорту.
  • У МОЗ назвали умови роботи закладів дошкільної освіти, спортзалів, готелів та громадського автотранспорту.
  • Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я дозволить відкрити цього року пляжний сезон.
  • У Нацгвардії повідомили про посилене патрулювання пляжів до кінця курортного сезону.

На початок