Нове послаблення карантину. Що тепер можна і які регіони не готові

Нове послаблення карантину. Що тепер можна і які регіони не готові

Нове послаблення карантину. Що тепер можна і які регіони не готові
. УНІАН

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що з 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення карантину, проте до нього виявилися не готовими Київ та ще кілька регіонів.

"Сьогодні 10 червня і черговий етап пом'якшення карантину. І пом'якшення карантину буде відбуватися для тих областей, які досягли епідеміологічних критеріїв, визначених постановою уряду про запровадження адаптивного карантину", — сказав він під час брифінгу.

"Ми маємо кілька областей, які не дотягують до показника інцидентності 12 на 100 тисяч населення і його перевищують. Зокрема, це місто Київ та Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Рівненська і Чернівецька області. Це ті області, які від сьогодні не можуть застосувати черговий етап пом'якшення карантину", — розповів Ляшко.

За його словами, з 10 червня дозволяється відкривати заклади культури і проводити культурні та інші масові заходи.

Крім того, дозволяється відкривати заклади з розміщення для оздоровлення і відпочинку (крім дитячих).

Головний санлікар розповів, що для цього має бути попередня онлайн-реєстрація, харчування, за можливості, має бути у номерах або з дотриманням норм, які діють для закладів громадського харчування: на літніх терасах чи у приміщені, але в такому разі за одним столом має перебувати не більше чотирьох осіб, а відстань між столами повинна становити 1,5 метра.

Щодо можливого повернення до жорсткого карантину, то Ляшко зазначив, що це був вимушений крок і поки що ситуація контрольована.

"Розробляючи етапи виходу з карантину, ми шукаємо баланс для того, щоб не було стрімкого зростання випадків коронавірусної хвороби. Динаміка, яку ми відмічаємо, залишається у нашій стратегії стримування. Тобто кількість випадків захворювання не перевищує середньо визначену нами кількість випадків, яка дозволяє переходити на наступний етап", — зазначив Ляшко.

Він додав, що у МОЗ відзначають зменшення кількості випадків госпіталізації та зменшення кількості пацієнтів, які потрапляють у відділення інтенсивної терапії.

"Це може свідчити про те, що запровадженні нами заходи працюють. Плюс є таке припущення, що вірус у літній період може втрачати свою агресивність і не викликати досить складних наслідків для здоров'я населення", — сказав головний санлікар та підкреслив, що "втрачати пильність" ще рано.

За його даними, нині в Україні хворими на COVID-19 зайнято понад 3200 ліжок у медзакладах, 98 осіб підключені до апаратів ШВЛ.

Станом на ранок 10 червня в Україні зареєстрували 28 381 випадок коронавірусної хвороби COVID-19, з них 525 — за останню добу.

Що відомо

  • Раніше Міністерство охорони здоров’я опублікувало тимчасові правила та рекомендації для організаторів, працівників та відвідувачів масових заходів, які дозволять вже з 10 червня.
  • Уряд ухвалив рішення щодо чергового етапу послаблення карантину з 5 червня. Зокрема, планується відновити авіасполучення та дозволити не дотримуватися самоізоляції особам, старшим за 60 років.
  • Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочався другий етап пом'якшення обмежень.
  • У Міністерстві інфраструктури дали детальне роз'яснення щодо відновлення роботи усіх видів транспорту.
  • У МОЗ назвали умови роботи закладів дошкільної освіти, спортзалів, готелів та громадського автотранспорту.
  • Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я дозволить відкрити цього року пляжний сезон.
  • У Нацгвардії повідомили про посилене патрулювання пляжів до кінця курортного сезону.
На початок