У Києві моніторитимуть стан укриттів

У Києві моніторитимуть стан укриттів

У Києві моніторитимуть стан укриттів
Фото: Суспільне

У Києві група громадського моніторингу "ОЗОН" первірить стан укриттів і передасть Департаменту муніципальної безпеки базу адрес проблемних сховищ. Це, зокрема таких, де немає позначок, що ведуть до укриття, або укриття закрите чи його там не існує.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на директора Департаменту Романа Ткачука.

"Відповідні служби додатково проінспектують ці адреси і проведуть роз’яснювальну роботу з власниками приміщень, щоб укриття були в належному стані. Виконання цієї вимоги з боку власників чи відповідальних осіб місто постійно контролюватиме спільно з громадськістю",— каже Ткачук.

За його словами, у столиці налічується понад 4 000 укриттів різного виду. Їхнє розташування можна побачити на мапі. За минулий рік у столиці додалось 398 споруд цивільного захисту. В основному збільшення кількості відбулося за рахунок приведення до ладу найпростіших укриттів.

Цього року на капітальний ремонт підвальних приміщень житлових будинків у всіх 10 районах для використання під найпростіші укриття передбачено понад 290 млн грн,— підсумував Ткачук.

Що відомо про укриття у Києві

Станом на початок лютого у Києві доступні для використання понад 500 сховищ та 4500 об’єктів подвійного призначення, зокрема, 47 підземних приміщень метрополітену, 272 підземних переходи, 409 підземних автопаркінгів тощо. Загальна місткість захисних споруд — близько 2 млн 8 тис. осіб

Київська міська прокуратура подала до Окружного адмінсуду вісім позовів щодо суб’єктів господарювання та комунальних медичних закладів столиці з вимогою привести укриття у стан готовності до використання за призначенням.

У Києві рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо вони будуть зачиненими під час повітряної тривоги. У КМДА наголосили, що споруди цивільного захисту мають бути відчиненими і доступними для мешканців під час загрози ракетних ударів РФ.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що грошей на спорудження у столиці нових бомбосховищ та укриттів немає, адже всі кошти спрямовуються на оборону. Треба використовувати наявні підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак.

Київська влада поки не встановлюватиме укриття на зупинках, тож радить користуватися вже наявними сховищами. На сьогодні в місті достатньо укриттів і бомбосховищ, щоб убезпечити своє життя, повідомили у КМДА.

Метрополітен під час повітряної тривоги не здійснює перевезення наземними ділянками та закриває роботу станцій відкритого типу. Підземні станції працюють, зокрема як укриття.

Читайте також

У Києві посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність — Кличко

Київський метрополітен як бомбосховище: як діятиме випадку надзвичайної ситуації

На Київщині облаштували понад тисячу укриттів у навчальних закладах

На початок