На Рівненщині жінка вишила мапу України, де кожна область позначена автентичними візерунками. Свої вишиті патріотичні картини майстриня приносить до себе на роботу — у Здовбицьку амбулаторію, там вона працює медичною реєстраторкою.
Вишита мапа України зараз прикрашає стіну біля робочого місця майстрині Лесі Сержанюк в медзакладі.
"Розпочинала вишивати з Волині, потім Рівне, Рівненську область. Тут кожна область красива, як починаєш вишивати... І Одеса гарна, і Донецьк гарний! Кожна сама по собі чимось приваблює", — розповіла вона.

Жінка працювала над картиною приблизно два місяці. Схему майбутньої вишивки знайшла в інтернеті.
"Мені видрукували схему, там було 22 листки. Я приїхала додому, розклала їх по всій підлозі як пазли. Склала, щоб сходились. Важливо було не втратити хрестики, коли з'єднувала аркуш з аркушем", — зазначила майстриня.

Леся Сержанюк займається рукоділлям вже понад двадцять років. Її першими виробами були рушники на власне весілля. А понад три роки тому жінка вперше принесла вишиту картину на роботу. З початку повномасштабної війни тематика її робіт змінилася.
"Тематика українська в мене. Раніше я любила вишивати візерунки, геометрію, квіти дуже любила, а зараз пішла більш тематика про Україну, тризуб, мапа. Воно якось само по собі лягає так", — додала вона.

Колеги Лесі захоплюються виробами жінки.
"Це людина талановита. Ви бачите, які гарні її картини? Ми всі в захваті, вражені й наші відвідувачі. Коли люди приходять, насамперед запитують, чиї це картини, хто зробив. Не всі вірять, що це картини зроблені вручну, думають, що це куплені картини. Ми її в тому підтримуємо і завжди з нетерпінням чекаємо, коли Леся принесе нову роботу", — розповіла колега Ганна Тимощук.

За словами майстрині, за понад два десятиліття вона зробила стільки робіт, що порахувати їхню точну кількість не вийде. Нині ж вишивання допомагає їй впоратися зі стресом під час війни:
"Подивилась, що у мене виходить і так захоплює. Вишиваю щовечора. Тим більше війна, це дуже заспокоює. За все хвилюєшся: за дітей, за сім'ю. А так це поринаєш у вишивання і відключаєшся від всього, рахуєш хрестики".

Зараз у приміщенні Здовбицької амбулаторії висять п'ять її картин.
Читайте також
- Світлини авторів з 11 країн світу: на Рівненщині відкрили фотовиставку "Україна у війні. Світ проти війни в Україні"
- Йога в гамаках: як у Рівному вагітні готуються до пологів
- Переможниця конкурсу "Вчитель року — 2023" з Рівного розповіла, чому навчає першокласників
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Авторка: Єва Коритна