"Ми потрібні один одному": театр ляльок у Рівному відновлює обмін виставами

"Ми потрібні один одному": театр ляльок у Рівному відновлює обмін виставами

Вистави "Обережно, Незнайомець!" та "Івасик-Телесик"
Вистави "Обережно, Незнайомець!" та "Івасик-Телесик". Facebook Волинський академічний обласний театр ляльок та Рівненський обласний академічний театр ляльок

У Рівному покажуть вистави Волинського та Львівського театрів ляльок. Це відбудеться в рамках взаємного обміну, якого не практикували з початку пандемії COVID-19. У 2024 році — вирішили відновити. Рівненські лялькарі поїдуть з виставами до Львова і Луцька.

Про це Суспільному розповів креативний менеджер Рівненського академічного обласного театру ляльок Корній Демидюк:

"До COVID-19 існувала практика обміну між театрами ляльок в Україні. Потім був коронавірус, була і продовжується, на жаль, війна, але це не привід, щоб не дарувати нашим дітям трішечки казки й радості. Після більш як трирічної перерви Рівненський театр ляльок відправляється у Луцьк з виставою про хлопчика-воїна "Івасик-Телесик". Вона є учасницею лонглиста Всеукраїнської театральної премії "Гра". Натомість з Луцька до нас їде прем'єрна вистава режисерки Катерини Лавринець "Обережно, Незнайомець!".

"Ми потрібні один одному": Рівненський театр ляльок відновлює обмін виставами
Вистава "Обережно, Незнайомець!". Facebook Волинський академічний обласний театр ляльок

Показ вистави у Луцьку відбудеться 18 травня о 12:00, а в Рівному — об 11:00.

"Це буде перший такий обмін, наступний відбудеться з містом Львів. Львів'яни везуть чародійську любовну історію "Про лицаря Прищака та принцесу Гарнюню", а ми повеземо 25 травня виставу "Івасик-Телесик", — зазначив Корній Демидюк.

Він назвав це пілотною спробою театру відновити такі обміни:

"Наскільки я знаю, таких обмінів в Україні ніхто ще не робив ні під час війни, ні в ковідні часи. Але я думаю, це буде хорошим прикладом. Бо акторам дуже важливо обмінюватися досвідом, бачити, що роблять інші театри, і знайомити публіку в рідному місті з творчістю різних театрів".

"Ми потрібні один одному": Рівненський театр ляльок відновлює обмін виставами
Вистава "Про лицаря Прищака та принцесу Гарнюню". Facebook Львівський театр ляльок

Зі слів Корнія Демидюка, пілотний проєкт триватиме до закінчення сезону в середині липня. А в новому — планують продовжити.

"Війна показує те, що ми потрібні один одному, ми маємо не капсулюватися самі по собі, а навпаки розширювати коло нашого спілкування", — додав Корній Демидюк.

"Ми потрібні один одному": Рівненський театр ляльок відновлює обмін виставами
Вистава "Івасик-Телесик". Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок