Фігурка з глини врятувала життя військовому: її зліпила юна рівнянка з аутизмом

Фігурка з глини врятувала життя військовому: її зліпила юна рівнянка з аутизмом

Ексклюзивно
Фігурки з полімерної глини, Марина Усенко
Фігурка та малюнок Марини Усенко. Facebook Марина Усенко

Фігурка, яку зліпила 17-річна рівнянка Марина Усенко, врятувала життя військовому. Виріб з полімерної глини в кишені бійця зупинив уламок снаряда і вберіг від поранення. Роботи дівчини військовим передали волонтери. Фігурки з полімерної глини вона почала робити вісім років тому. Зайнятися ліпленням дівчинці з аутизмом порадив реабілітолог.

Про це Суспільному розповіла матір Марини Тетяна Усенко.

Фігурка, яка врятувала життя військового

Фото фігурок з полімерної глини, які ліпить Марина Усенко, її мама виставляє у Facebook на своїй сторінці і в профільних групах.

"Одна жінка замовила пару дракончиків, бо зараз рік Дракона. Ми відправили фігурки поштою у Запоріжжя. Пізніше вона мені написала, що забрала посилку і відкрила її в госпіталі, щоб показати військовим. Жінка зазначила, що настільки були емоції у хлопців, вони раділи, роздивлялися фігурку, їм дуже сподобалося", — розповіла Тетяна Усенко.

Фігурка, створена рівнянкою Мариною Усенко, врятувала життя військовому. Що про це відомо
Фігурки Марини Усенко. Facebook Марина Усенко

Вона зауважила, що потім попросили надіслати ще фігурок, щоб подарувати військовим:

"Вона попросила 10-20 фігурок для хлопців, що лежать у госпіталі. У нас робіт вистачало, надіслали більш як 30. У відповідь військові передали Маринці солодощі. Деякі фігурки хлопці обрали для себе, а ті, що лишилися — передали побратимам. І нещодавно ця жінка мені надіслала повідомлення від волонтерки, яка передавала Маринчині роботи. Вона написала, що одна її фігурка врятувала бійця — зупинила уламок, що навіть сорочку не продірявило. Коли я це прочитала, відчула радість і водночас біль", — додала матір юної скульпторки.

Тетяна Усенко розповіла, що у 2022 році вони дарували фігурки волонтерам. Згодом люди почали замовляти роботи та передавати їх бійцям:

"Розповідали, що хлопці дуже раділи, а деякі навіть плакали, настільки було приємно. Багато людей пише, що відчувається енергетика фігурки, тепло".

Фігурка, створена рівнянкою Мариною Усенко, врятувала життя військовому. Що про це відомо
Фігурки Марини Усенко. Facebook Марина Усенко

Окрім цього, Марина Усенко долучається до шкільних ярмарків, а також її роботи відправили в Польщу, Чехію, Німеччину та Францію.

Ліплення з глини

Свої перші фігурки Марина виліпила у 7 років. Зайнятися цим дівчинці з аутизмом порадив реабілітолог.

"Спеціалісти казали, що в неї взагалі немає моторики. На заняттях вони ліпили з пластиліну, вдома також ми допомагали їй ліпити. Потім пішли у школу і там нам порекомендували використовувати полімерну глину. З дев'яти років вона почала ліпити фігурки з полімерної глини. Ідеї для робіт Марина шукає в інтернеті, використовує планшет, який їй подарували в рамках проєкту "Добро на Різдво", — розповіла Тетяна Усенко.

Фігурка, створена рівнянкою Мариною Усенко, врятувала життя військовому. Що про це відомо
Марина Усенко. Фото: Суспільне Рівне

Окрім створення фігурок з полімерної глини, Марина також захоплюється малюванням.

"У школі вчителька сказала, що у Марини є здібності до цього. Коли розпочався карантин, ми купили їй гуаш, вона шукала в інтернеті зразок і малювала. З часом ми перейшли на акрилові фарби. Зараз вона малює на папері, на склі та тканині", — додала матір дівчини.

Що розповіла про своє хобі Марина у 2023 році — у сюжеті Суспільного.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок