Попри те, що провідні західні бренди пішли з російського ринку на тлі вторгнення РФ в Україну, обмеження суттєво не впливають на російських споживачів.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що товари фактично залишаються на ринках завдяки змінам маршрутів постачання, інтернет-магазинам, онлайн-маркетам, а іноді і підробкам.
Так, наприклад, компанія Zara Inditex закрила свої 502 магазини в Росії, але потім продала їх Daher Group, що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах, і відповідно не доєднується до антиросійських санкцій.
Читайте також: У ЄС пропонують механізм покарання за обхід санкцій проти Росії
Coca-Cola Co своєю чергою також припинила виробництво та продаж напоїв у Росії, однак як зазначають у Reuters, вантажівки з Coca Cola продовжують в'їжджати до РФ, а на етикетках йдеться, що товари прибули з Європи, Казахстану, Узбекистану та Китаю. Водночас ціни на товари дещо підвищилися.
Ще один європейський бренд — IKEA — продав свої акції "Яндекс Маркету", певні постачальники намагаються продавати "модифіковані" товари ІКЕА під іншими назвами.
Загалом збільшився експорт до Росії з "дружніх країн", зокрема з Китаю, Туреччини та Казахстану.
Крім того, Росія легалізувала так званий паралельний імпортПаралельний імпорт – це імпорт товару який здійснюється особами, що не уповноважені виробником або власником торгової марки для здійснення імпорту товару на певній території або регіоні., що дозволяє ввозити товари з-за кордону без дозволу власника товарного знаку.
Читайте також
Французька мережа супермаркетів Ашан заперечила постачання товарів військовим РФ
"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну