Reuters: світові бренди йдуть з РФ, однак їх товари залишаються доступними для росіян. Як це працює

Reuters: світові бренди йдуть з РФ, однак їх товари залишаються доступними для росіян. Як це працює

Reuters: світові бренди йдуть з РФ, однак їх товари залишаються доступними для росіян. Як це працює
. IKEA у Санкт-Петербурзі, Росія, 27 жовтня 2022 року, фото: AP

Попри те, що провідні західні бренди пішли з російського ринку на тлі вторгнення РФ в Україну, обмеження суттєво не впливають на російських споживачів.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що товари фактично залишаються на ринках завдяки змінам маршрутів постачання, інтернет-магазинам, онлайн-маркетам, а іноді і підробкам.

Так, наприклад, компанія Zara Inditex закрила свої 502 магазини в Росії, але потім продала їх Daher Group, що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах, і відповідно не доєднується до антиросійських санкцій.

Читайте також: У ЄС пропонують механізм покарання за обхід санкцій проти Росії

Coca-Cola Co своєю чергою також припинила виробництво та продаж напоїв у Росії, однак як зазначають у Reuters, вантажівки з Coca Cola продовжують в'їжджати до РФ, а на етикетках йдеться, що товари прибули з Європи, Казахстану, Узбекистану та Китаю. Водночас ціни на товари дещо підвищилися.

Ще один європейський бренд — IKEA — продав свої акції "Яндекс Маркету", певні постачальники намагаються продавати "модифіковані" товари ІКЕА під іншими назвами.

Загалом збільшився експорт до Росії з "дружніх країн", зокрема з Китаю, Туреччини та Казахстану.

Крім того, Росія легалізувала так званий паралельний імпортПаралельний імпорт – це імпорт товару який здійснюється особами, що не уповноважені виробником або власником торгової марки для здійснення імпорту товару на певній території або регіоні., що дозволяє ввозити товари з-за кордону без дозволу власника товарного знаку.

Читайте також

Французька мережа супермаркетів Ашан заперечила постачання товарів військовим РФ

"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

На початок