Французька мережа супермаркетів Ашан заперечила постачання товарів військовим РФ

Французька мережа супермаркетів Ашан заперечила постачання товарів військовим РФ

Французька мережа супермаркетів Ашан заперечила постачання товарів військовим РФ
. Гіпермаркет Ашан у Московській області, Росія, ілюстравтине фото: Getty Images

Французька мережа супермаркетів Ашан заперечила, що під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну постачала товари для російських військових на окупованих територіях України. У компанії стверджують, що Ашан Рітейл "не проводить, не підтримує і не фінансує жодних "благодійних" зборів для російських збройних сил".

“Ознайомившись з розслідуванням, проведеним Le Monde, пресгрупами BellingCat та The Insider, Ашан Рітейл бажає надати наступні коментарі: Ашан Рітейл вкрай здивований цими звинуваченнями, які жодним чином не підтверджуються результатами внутрішнього розслідування. Ашан Рітейл підтверджує, що ті з його магазинів, які відкриті в Росії для забезпечення доступу російського населення (як і в Україні для українського населення) до продуктів харчування, не надають жодної добровільної або активної допомоги у постачанні будь-яких категорій споживачів, окрім російського цивільного населення”, — йдеться у заяві компанії.

У чому звинувачували Ашан

Раніше стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російський Ашан міг безкоштовно постачати товари російським військовим на тимчасово окупованих українських територіях у вигляді "гуманітарної допомоги".

Про це йдеться у спільному журналістському розслідувані The Insider, Le Monde і Bellingcat.

Зазначалось, що такі поставки складались як із товарів з "ашанівських" складів, так і з товарів, зібраних волонтерами на території магазинів Ашан у різних регіонах РФ.

При цьому товари, що нібито містили гуманітарну допомогу, включали чоловічі шкарпетки, цигарки, запальнички, бритви, і водночас зовсім не включали товарів для жінок та дітей.

The Insider також зв’язався з керівниками цих компаній, на які було оформлено гуманітарну допомогу, і деякі з них нічого не приховували. Так, наприклад, директор МТК Сергій Пома та директор Енергія-3000 Галина Баранова визнали, що "допомога постачалася саме російським військовим, але подробиці повідомити відмовилися".

Крім того, у розслідуванні сказано, що Ашан допомагав російським військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників: на робочому місці їм вручали повістки і пропонували звільнитися.

Реакція українського представництва Ашану

Українське представництво Ашану відреагувало на відповідну інформацію і заявило, що вимагає пояснень від французького офісу компанії.

"Ми шоковані інформацією, яка була опублікована в журналістському розслідуванні щодо допомоги армії країни-агресорки. Ми терміново звернулись до офісу у Франції. Вони цю інформацію спростовують. Ми очікуємо на офіційну комунікацію", — сказано у заяві.

Згідно з міжнародним правом, гуманітарною допомогою під час міжнародних конфліктів вважається лише допомога мирному населенню. Підтримка однієї з воюючих сторін може підвести Ашан під санкції.

Що відомо про діяльність Ашану в Росії

Генеральний директор Auchan Retail International Ів Клод наприкінці березня, що Ашан не йтиме з російського ринку.

"Найголовніше для нас — зберегти наших співробітників і забезпечити виконання нашої основної місії - продовжувати годувати населення цих двох країн. У нас ніколи не було іншої мети. Я готовий прийняти громадську думку, яка з нами не згідна. Нас легко критикувати, але ми відкриті і діємо для цивільного населення", — сказав тоді Ів Клод.

У квітні французька торговельна мережа Auchan заявила, що припиняє інвестиції та поставки у РФ. Фактично для Росії це означає те, що:

  • Не відкриваються нові магазини.
  • Не ремонтуються наявні магазини.
  • Не здійснюється підтримка ІТ-технологій та проєктів.
  • Не оновлюється ключове програмне забезпечення, наприклад, касове, логістичне, комерційне тощо.
  • Не постачаються імпортні товари у РФ, а це 90% асортименту одягу, взуття, товарів для дому, текстилю.
На початок