Пів року після обстрілів. Миколаївський університет відбудовують після пошкодження російськими ракетами

Пів року після обстрілів. Миколаївський університет відбудовують після пошкодження російськими ракетами

Пів року після обстрілів. Миколаївський університет відбудовують після пошкодження російськими ракетами
Наслідки влучання російських ракет у головний корпус ЧНУ. 19 серпня 2022 року. Миколаїв. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У серпні 2022 в головний корпус Чорноморського національного університету в Миколаєві влучили п'ять ракет. Це не зупинило роботу закладу. Станом на 20 лютого 2023 року у виші продовжують навчатися студенти, на пошкоджених об'єктах тривають відновлювальні роботи.

Про це повідомляють кореспонденти телеканалу "МАРТ" посилаючись на ректора Чорноморського національного університету (ЧНУ) імені Петра Могили Леоніда Клименка.

Як розповів ректор, загалом обстрілами пошкоджено — 140 внутрішніх та 26 зовнішніх дверей. Заміні підлягають 1500 квадратних метрів вікон. Потрібно відремонтувати понад 3000 квадратних метрів покрівлі. Обстріли пошкодили теплотраси, аудиторії, кафедри, бібліотеки, лабораторії, картинну галерею.

"Експертна оцінка пошкоджень тільки першого та другого корпусів складає 25 з половиною мільйонів гривень", — сказав Леонід Клименко.

Пів року після обстрілів. Миколаївський університет відбудовує пошкоджене російськими ракетами
Зруйнована фасадна стіна головного корпусу ЧНУ. 19 серпня 2022 року. Миколаїв. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Загальна сума екологічних збитків внаслідок пошкодження закладу становить близько 115 мільйонів гривень.

Станом на лютий 2023 року у виші продовжуються роботи з відновлення пошкодженого.

"Ми зробили всі дахи. Сьогодні на голову нічого не тече. Дахи зробили капітально. Ми закрили всі вікна. Тому що без вікон неможливо робити ремонт узимку. Відновили систему опалення", — розповів ректор.

Університет отримав допомогу від обласної адміністрації.

"Нам допомогли двічі досить серйозно. Це дві з половиною тисячі листів OSB плит, що дозволили швидко закрити вікна, отвори, вибиті двері. І друга потужна допомога від адміністрації — це були 520 квадратних метрів металопластикових вікон", — сказав Леонід Клименко.

Влітку 2022 року в університеті відбулась вступна кампанія. Станом на лютий 2023-го у виші продовжується навчальний процес.

Що відомо

  • Перші влучання по території ЧНУ сталися у березні 2022 року. Ракета впала на лікарню поруч з будівлями університету. Вибуховою хвилею були вибиті вікна, у приміщеннях впала стеля.
  • Перший ракетний удар стався в ніч проти 17 серпня 2022 року. Дві ракети С-300 влучили у головний корпус університету.
  • Ще дві ракети російські війська запустили по вишу в ніч проти 19 серпня. Внаслідок влучання була зруйнована частина фасадної стіни головного корпусу.
  • 29 серпня російська ракета влучила в дах корпусу, пробила кілька поверхів та приземлилась біля кабінету ректора та вченої ради.

Читайте також

У Миколаївській області планують зробити заміри обсягів споживання електроенергії

Будуть штрафувати. У Миколаєві комунальникам доводиться знову прибирати шини з вулиць

У Миколаєві волонтерам допомагають відновлювати сили

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок