Перша група українських військових завершила навчання на базі США в Німеччині

Перша група українських військових завершила навчання на базі США в Німеччині

Перша група українських військових завершила навчання на базі США в Німеччині
Американські солдати проводять навчання з бойовою стрільбою з використанням M109 Paladins на полігоні Графенвер, Німеччина. Фото: U.S. Army via AP

Перша група з 635 українських військових завершила курс на полігоні Графенвер. На цьому полігоні США проводять навчання з загальновійськової та маневреної підготовки. Наразі тренування розпочала друга група з 710 бійців ЗСУ.

Як передає CNN з посиланням на заяву прессекретаря Пентагону бригадного генерала Пета Райдера, навчання тривали п'ять тижнів. На цьому полігоні США проводять навчання з загальновійськової та маневреної підготовки. Український батальйон також тренувався на бойовій машині піхоти Bradley.

Друга група з 710 українських військовослужбовців вже розпочала навчання на полігоні Графенвер, сказав Райдер. Військовослужбовці тренуватимуться на бойовій машині піхоти Bradley і самохідній гаубиці M109 Paladin, яку США надішлють в Україну.

Навчання розпочалися в середині січня і є частиною розширеної програми США з підготовки українських військових до ведення бойових дій. Раніше США пропонували менш масштабні навчання з окремих систем озброєння, таких як ракетні пускові установки HIMARS.

Крім того, наступного тижня ще 890 українських військовослужбовців розпочнуть тренування на бойових машинах Stryker.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів. Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони США бригадний генерал Пет Райдер.

Читайте також

У Німеччині в порту помітили військову техніку США для України

США замовили виробництво боєприпасів для України на $522 млн

Перша група бійців ЗСУ завершила навчання на полігоні США, Польща може надати Україні МіГ-29. 360 день війни. Онлайн

На початок