Білорусь виконала домовленості з РФ у сфері оборони і безпеки на 2022 рік на 100% — Лукашенко на зустрічі з Путіним

Білорусь виконала домовленості з РФ у сфері оборони і безпеки на 2022 рік на 100% — Лукашенко на зустрічі з Путіним

Володимир Путін і Олександр Лукашенко в резиденції Ново-Огарьово, РФ, 17 лютого 2023 року
Володимир Путін і Олександр Лукашенко в державній резиденції Ново-Огарьово за межами Москви, Росія, 17 лютого 2023 року. Фото: AP

Питання безпеки, військового співробітництва та економіки обговорили президент РФ Володимир Путін і очільник Білорусі Олександр Лукашенко у п’ятницю, 17 лютого, під час зустрічі у державній резиденції Ново-Огарьово під Москвою. Про це інформує ТАСС.

Під час протокольної зустрічі Лукашенко, зокрема, повідомив, що усе, про що домовлялися Росія і Білорусь у сфері оборони і безпеки на 2022 рік, “виконано на 100%”.

"Усе, про що ми домовлялися зовсім нещодавно, місяці три тому, щодо оборони та безпеки, білоруська сторона 100% виконала за минулий рік. 100%, і навіть більше зробили. Я потім розповім, що в цьому плані робиться", — сказав Лукашенко.

Лукашенко заявив, що російські фірми замовили послуг більш ніж на 300 млн доларів у IT-компаній Білорусі, а “країнам Заходу не вдалося позбавити Росію і Білорусь можливостей в IT-сфері, імпортозаміщення йде повним ходом”.

За словами Лукашенка, Білорусь виробляє для літаків МС-21 і Sukhoi Superjet до тисячі комплектуючих. Крім того, за словами Лукашенка, союзні програми Росії та Білорусі виконані майже на 80%. Білорусь готова вийти на виробництво штурмовиків за невеликої технологічної підтримки РФ, сказав він.

Путін заявив, що дивився минулу пресконференцію білоруського президента і поділяє його підходи.

Лукашенко 16 лютого у Мінську спілкувався із закордонними журналістами. Він заявив, що білоруська армія включиться у війну лише у разі агресії з боку України. Лукашенко також заявив, що у Білорусі не оголошували мобілізацію і не збираються це робити, а тому білоруси можуть жити абсолютно спокійно.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не розв'яжуть проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Читайте також

Лукашенко заявив, що Україна пропонує йому укласти "пакт про ненапад". Зеленський прокоментував

На початок