"Використають з метою пропаганди". Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань

"Використають з метою пропаганди". Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань

"Використають з метою пропаганди". Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань
AP Photos

Плани олімпійських керівників там назвали "ганьбою світу міжнародного спорту".

Депутати Європарламенту засудили намір Міжнародного олімпійського комітету повернути росіян та білорусів до міжнародних змагань. Про це йдеться у відповідній резолюції, ухваленій напередодні річниці повномасштабного російського вторгнення до України.

Від початку року МОК підтримав ініціативу Азійського олімпійського комітету приймати російських та білоруських спортсменів на своїх континентальних змаганнях у нейтральному статусі. Відповідні запрошення в Азії вже скерували спортсменам обох країн, що залишаються усуненими від більшості змагань від початку вторгнення.

Україна в особі президента національного НОК Вадима Гутцайта вже припустила можливість бойкоту літньої Олімпіади-2024 в Парижі, якщо до змагань зможуть відібратися росіяни з білорусами. Наміри МОК також засудили в скандинавських, балтійських країнах та Польщі, серед інших.

Про що йдеться в резолюції Європарламенту

Депутати більшістю голосів444 голосів - за, 26 - проти. Ще 37 депутатів утрималися, повідомляє агентство Associated Press. підтримали резолюцію, в якій організація виступає проти можливості для російських та білоруських спортсменів змагатися з представниками світової спортивної спільноти.

"[Повернення росіян та білорусів] суперечить багатогранній ізоляції цих країн та використовуватиметься обома режимами з метою пропаганди", - йдеться у тексті.

У Європарламенті також закликали країни — члени чинити тиск на МОК, аби той відмовився від своїх намірів. Останні в законодавчому органі Європейського Союзу назвали "ганьбою світу міжнародного спорту".

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

  • У лютому міністерка спорту Литви оголосила про домовленість 35 країн щодо вимоги не допускати росіян та білорусів до Олімпіади-2024. Пізніше свою причетність до цієї домовленості спростували в Австралії.
  • Президент українського НОК Вадим Гутцайт в офіційному зверненні до очільника МОК Томаса Баха сповістив німецького функціонера про можливість бойкоту Україною прийдешньої Олімпіади в Парижі в разі допуску до змагань росіян та білорусів.
  • Міська голова Парижа публічно виступила проти участі російських та білоруських спортсменів в олімпійських змаганнях, які прийматиме столиця Франції.
На початок