Австралія спростувала заяву Литви і не вимагатиме від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади-2024

Австралія спростувала заяву Литви і не вимагатиме від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади-2024

Австралія спростувала заяву Литви і не вимагатиме від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади-2024
AP Photo/David J. Phillip

Країна спростувала заяву міністерства спорту Литви.

Міністерка спорту Австралії Аніка Веллс заявила, що її країна підтримує допуск російських та білоруських атлетів до Олімпіади-2024 у нейтральному статусі. Про це чиновниця розповіла під час онлайн-зустрічі.

Очільниця міністерства спорту Литви Юргіта Сюгздініене 10 лютого заявила, що група з 35 країн домовилася вимагати від Міжнародного олімпійського комітету відсторонення спортменів з Росії та Білорусі від Олімпійських ігор. Серед учасників групи була названа Австралія.

Читайте також: 35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади

Аніка Веллс відреагувала на заяву міністерки спорту Литви. В інтерв'ю SBS News вона заявила, що австралійський уряд засуджує незаконне вторгнення РФ в Україну.

Однак виступатиме за надання російським і білоруським спортсменам можливості змагатися під нейтральним прапором. Таким чином, Австралія підтримає варіант, запропонований МОК 25 січня.

"Повага до прав людини і мирні відносини між націями складають основу міжнародного спорту", - сказала Веллс у своєму коментарі.

Натомість міністр спорту України Вадим Гутцайт сповістив президента МОК Томаса Баха про можливість бойкоту Україною Олімпіади-2024. Країни Балтії, Північної Європи та Польща закликали заборонити російським і білоруським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх.

Читайте також: "Наголошуємо на незмінній позиції". Вадим Гутцайт сповістив Томаса Баха про можливість бойкоту Україною Олімпіади-2024

Реакція спорту на бойкот Олімпіади-2024

  • Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук заявив, що питання бойкоту наразі не розглядається. Натомість він заявив, що створення команди біженців, до якої увійшли б російські та білоруські спортивні дисиденти, могло б стати компромісним рішенням.
  • На початку лютого президент організації Томас Бах назвав погрози України бойкотом Олімпійських ігор "порушенням олімпійського руху".
  • МОК виступив із заявою, в якій назвав "передчасними" обговорення участі росіян з білорусами в Олімпіаді-2024. Наразі йдеться лише про можливість для спортсменів з обох країн брати участь в азійських континентальних турнірах.
  • Мер Парижа Анн Ідальго висловила думку, що російські спортсмени не повинні брати участь у змаганнях. Однак організатори Олімпіади-2024 заявили, що будуть дотримуватися рішення МОК з цього питання.
Читайте також: "Нейтрального прапора насправді не існує". Міська голова Парижа висловилася проти участі росіян в Олімпіаді 2024 року
  • Міжнародний союз велосипедистів підтримав ймовірне повернення атлетів з РФ та Білорусі. Це дозволить спортсменам з обох країн змагатися на чемпіонатах світу та Європи в нейтральному статусі.
На початок