17 лютого у Полтаві зупинився "Поїзд єднання". Це акція, яку запровадила "Укрзалізниця", аби об’єднати українців, розповів Суспільному заступник директора пасажирської компанії Олександр Шевченко. Під час зупинки охочі могли підписати листівки, які передадуть українським військовим. Потяг курсував від Закарпатської області до Краматорська, що на Донеччині.

О 6:22 на вокзалі «Полтава-Південна» зупиняється потяг, який їде через дев’ять областей України. Його назвали «Поїздом єднання».
"На кожній станції нас зустрічають. Так зворушливо, що наші діти прийшли, зустріли, передали нам листівки", - каже провідниця Надія Жміковська.
"Я приїхав, щоб написати листівку. «Дякую, що стоїте». Я написав це для наших воїнів", - каже полтавець Михайло Усов.
Підписати листівки охочі можуть на кожній зупинці, усе це передадуть українським військовим. У Полтаві потяг – 25 хвилин. Цього ж дня він має прибути до Краматорська, що на Донеччині, а виїхав із Ужгорода у День Єднання – 16 лютого, каже Олександр Шевченко.

"Це єдиний унікальний поїзд, який іде від самого заходу до самого сходу. Його запустили спеціально до Дня єднання (16 лютого – ред.). У ньому, як бачите, шість вагонів. Вони більше, ніж наполовину заповнені зараз. Що важливо – цей поїзд долає 1 500 кілометрів для того, щоб символічно поєднати захід і схід", - каже заступник директора пасажирської копманії «Укрзалізниця» Олександр Шевченко.
"Люди були дуже щасливі. Нам теж це було приємно, тому що це потяг, який з’єднує 1 500 кілометрів. І все ж таки ми готові, щоб це з’єднання відбулося. Щоб схід і захід були разом. І ми маємо честь, що ми (працюємо – ред.) на такому поїзді", - розповідає провідниця Надія Жміковська.

Поїзд за таким маршрутом в інші дні не курсує, каже Олександр Шевченко.
"Сьогодні у нас на борту Емма – член бригади, тому що вона, окрім того, що така красива, ще забезпечує залізну безпеку на борту, розважає тих дітей, які там є, і дає нам змогу спокійно працювати. Діти зайняті собакою", - каже заступник директора пасажирської копманії «Укрзалізниця» Олександр Шевченко.
Що відомо
- Це другий "Поїзд єднання" в Україні. Вперше він курсував 16 лютого 2022-го року від Рахова, що на Львівщині, до Маріуполя.
- 16 лютого 2022-го року президент України Володимир Зеленський започаткував нове свято – День Єднання. Це зробили для об'єднання українців на тлі попереджень про повномасштабне вторгнення Росії.