У Рівному в 2022 році до поліцейських надійшло понад дві тисячі викликів щодо вчинення домашнього насильства, у цих сім'ях тимчасово вилучили десять дітей. Про це йдеться у звіті управління поліції за рік, який оприлюднили на сайті міськради. Загалом правоохоронці відстежують тенденцію до збільшення кількості випадків.
Загалом у Рівному в 2022 році зафіксували 2 181 виклик щодо вчинення домашнього насильства, поліцейські виїхали за усіма вказаними адресами. З них правоохоронці склали на сімейних кривдників 857 адмінпротоколів і винесли 494 термінових заборонних приписи.
Читайте також: Домашнє насильство: куди звертатися постраждалим на Рівненщині
Поліцейські разом зі Службою у справах дітей тимчасово вилучили десять дітей у сім'ях, де вчиняли домашнє насильство.
Із 1 199 кривдниками провели профілактичну роботу. Водночас, за даними поліції, жодна людина, яка постраждала від домашнього насильства, не зверталася до шелтеруПритулок для жінок (англ. Women's shelter), або притулок для осіб, що постраждали від домашнього насильства — місце тимчасового захисту та різноманітної підтримки жінок та дівчат, вимушеним уникати перебування у місці постійного проживання через домашнє насильство чи насильство з боку близьких та партнерів..
Читайте також: Якщо людину матюкають — це насильство. Спеціалістка з Рівного пояснила різновиди утисків
У звіті також вказано, що ще правоохоронці планують зробити для протидії домашнього насильства:
- провести додаткове навчання з працівниками управління щодо профілактики домашнього насильства (разом зі Службою у справах дітей, Центром соціальних служб для дітей, сім' та молоді, громадськими організаціями).
- Офіцерам ювенальної превенції збільшити кількість відвідувань дітей як вдома, так і за місцем навчання, аби збільшити кількість виявлення неповнолітніх, які страждають від насильства.
Що відомо
- У 2022 році на Рівненщині слідчі відкрили провадження за 87 фактами, що стосуються домашнього насильства, невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників, умисне легке тілесне ушкодження.
- Адміністративна відповідальність за домашнє насильство передбачена у вигляді штрафу від 170 до 340 гривень, від 30 до 40 годин громадських робіт чи арешт до семи діб. За повторне порушення — штраф від 340 до 680 гривень, від 40 до 60 годин громадських робіт, чи адмінарешт до п’ятнадцяти діб.
- У 2022 році побільшало звернень до поліції щодо домашнього насильства на Рівненщині. Начальник сектору протидії домашньому насильству Павло Довжук зазначив, що, ймовірно, це пов'язано із переселенцями, які приїхали зі східних, південних областей України. Вони виходять зі своєї зони комфорту і мають в сім'ях конфліктні ситуації.
- В області працює спеціальний Центр, що приймає жертв домашнього насильства на тимчасове проживання. Термін перебування у ньому – до пів року.
- У 2021 році на Суспільному відбулася прем’єра документального розслідування власного виробництва "Зупини мене, якщо зможеш". Автори розкрили, до яких наслідків може призвести домашнє насилля і байдужість оточення та правоохоронної системи.
Читайте також
- Чим особливий бурштин на Поліссі. Пояснює співавтор нового довідника з Рівного
- "Поліомієліт може повернутися": Рівненський центр контролю хвороб про рівень щеплення дітей
- "Хочеться побажати усім знайти свою домівку": як волонтерка з Рівного доглядає за понад двома десятками котів
- "Це місце підтримки сімей з дітьми": у Рівному запрацювала розважальна локація від ЮНІСЕФ
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: