Поліомієліт може повернутись, про це попередили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Аргументують це низьким рівнем вакцинації дітей за підсумком 2022 року. У 2021 році захворіла півторарічна дівчинка, яка не була вакцинована, її паралізувало.
Восени 2021 року поліомієліт підтвердили у дитини з села Велика Омеляна неподалік Рівного — перший випадок цієї хвороби в Україні за минулі шість років. У обласному центрі контролю та профілактики хвороб назвали це спалахом. На Рівненщині оголосили додаткові тури імунізації від поліомієліту, першочергово вакцинували дітей у громаді, де підтвердили випадок.
"Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до шести років. Вакцинація – це єдиний спосіб для людини не бути паралізованою або навіть не померти через захворювання на поліомієліт. Ліків від цієї хвороби у світі не існує", — йдеться в інформації центру контролю хвороб.
Читайте також: Що таке поліомієліт і як його можна попередити
За даними установи, у 2022 році на Рівненщині проти поліомієліту щепили 90, 1% дітей до року, та ревакцинували 85,7% півторарічних та 89,3% шестирічок, а у віці 14 років — 84,7%.
Загалом в області 2 785 дітей віком до шести років, які не мають жодного щеплення проти поліомієліту, та 4 025, які отримали лише одне.
"За такого низького рівня охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями поліомієліт може повернутись. Навіть одна інфікована дитина може спричинити новий спалах і швидко заразити інших", — попереджають у центрі.
Щеплення потрібно проводити комплексно:
- перша доза — у два місяці;
- друга доза — в чотири місяці;
- третя доза — у шість місяців;
- четверта доза — в півтора року;
- п'ята доза — у шість років;
- шоста доза — у 14 років.
За даними центру контролю і профілактики хвороб, у комунальних медзакладах вакцинують безкоштовно за зверненням до сімейного лікаря, у приватних — якщо укладений договір із Національною службою здоров’я України.
Що відомо
- За даними МОЗ у більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються різні ознаки, що залежать від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби – 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
- Види хвороби несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.
- Подолати спалах можна лише одним способом — вакцинувати 95% дитячого населення, пояснили у Центрі контролю та профілактики хвороб. За сім місяців 2022 року в області щепили 43% дітей до року, зазначили у Центрі.
- У липні 2022 року під час візиту на Рівненщину головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що вакцинація проти поліо сповільнилася через війну.
Читайте також
- Переважатиме плюс і дощитиме: яку погоду прогнозують на Рівненщині у вихідні
- Припинити скиди у Басів Кут: що кажуть екоактивісти та влада Рівного
- У Рівному подали петицію з проханням висушити водойму у парку, де загинув 14-річний хлопець
Авторка: Іванна Грищенко
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: