Обмежень споживання електроенергії через нічну атаку РФ не буде — Укренерго

Обмежень споживання електроенергії через нічну атаку РФ не буде — Укренерго

Обмежень споживання електроенергії через нічну атаку РФ не буде — Укренерго
Генератор на одній із вулиць Києва, 3 січня 2023 року, ілюстративне фото: УНІАН

​​Нічна атака ракетами та дронами з боку Росії не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії в Україні, дефіцит потужності в системі відсутній п'яту добу поспіль, і сьогодні дефіциту теж не прогнозується.

Про це повідомили в НЕК Укренерго.

"Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні не доводились. Але при зростанні споживання можливе застосування відключень", — сказано у повідомленні.

Зазначається, що електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття наявного споживання. Працюють всі види електростанцій в енергосистемі, теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання у ранкові та вечірні години.

Водночас в Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження. Заміри фактичного споживання проводяться відповідно до графіка у Дніпропетровській області.

"Зараз час грає на українську енергосистему": в Укренерго прокоментували ситуацію зі світлом

Голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький під час пресбрифінгу у Media Center Ukraine зазначив, що останніми днями ситуація з електропостачанням в Україні стабілізувалась і навіть покращилась.

Переважно це сталось завдяки злагодженій роботі енергетиків та накопичувальному ефекту від ремонтних робіт.

За словами Кудрицького, позитивний вплив мали і зовнішні фактори: плюсові температури призвели до зниження споживання, що стало легше покрити наявними ресурсами.

Водночас керівник Укренерго зазначив, що ситуація ще далека від того, щоб бути абсолютно стабільною.

"Є ризики ракетних обстрілів у майбутньому: сьогодні вночі ворог знову атакував Україну крилатими ракетами та дронами. Але оскільки вже завершується зима, час працює на українську енергосистему. Очікуємо, що якщо не буде нових масштабних руйнувань, то ситуація залишатиметься стабільною", — додав він.

Що відомо про нічну атаку Росії 16 лютого

В Україні у ніч на 16 лютого оголосили повітряну тривогу через масовану ракетну атаку військ РФ. Росія випустила по Україні 32 ракети різних видів. Є влучання на Півночі, Заході України, а також у Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

За інформацією Повітряного командування ЗСУ Росія випустила по Україні 32 крилаті ракети повітряного та морського базування. Повітряні сили знищили 14 крилатих ракет Х-101/Х-555, "Калібр" та дві керовані авіаційні ракети Х-59.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні ніж старі лампочки. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

На початок