Верховний суд попросив КСУ перевірити карантин на конституційність

Верховний суд попросив КСУ перевірити карантин на конституційність

Верховний суд попросив КСУ перевірити карантин на конституційність

До Конституційного суду України надійшло подання Верховного суду щодо конституційності встановлення карантинних обмежень, ухвалених Кабміном і Верховною Радою.

Про це 4 червня повідомляється на сайті Конституційного суду.

Згідно з ним, суд просять перевірити на відповідність Конституції України окремі положення постанови Кабміну "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів", Порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів 20 травня 2020 року, та двох законів, що стосуються бюджету України на 2020 рік.

Зокрема, Верховний суд оскаржує заборону на проведення масових заходів за участю понад 10 осіб, а також роботи закладів громадського харчування, маршрутних таксі.

Напередодні у Конституційний суд України надійшли подання депутатів Верховної Ради щодо відповідності Конституції закону про ДБР та закону про амністію активістів Майдану.

Що відомо

  • Уряд запровадив в Україні з 22 травня по 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочався другий етап пом'якшення обмежень.
  • Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо чергового етапу послаблення карантину з 5 червня.
  • Зокрема планується відновити роботу закладів громадського харчування, зокрема приймати відвідувачів у приміщеннях за умови дотримання протиепідемічних заходів
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство не дозволятиме послаблювати обмеження регіонам, які не відповідають критеріям для пом'якшення карантину.
  • 1 червня стартував третій етап послаблення карантину. У Кабінеті міністрів заявили, що Київ і ще п'ять областей України які не готові до чергового етапу послаблення карантинних обмежень.

На початок