Жодних поступок. МОЗ не дозволить регіонам пом'якшували карантин, якщо вони не готові

Жодних поступок. МОЗ не дозволить регіонам пом'якшували карантин, якщо вони не готові

Жодних поступок. МОЗ не дозволить регіонам пом'якшували карантин, якщо вони не готові
УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство не дозволятиме послаблювати обмеження регіонам, які не відповідають критеріям для пом'якшення карантину.

Про це він сказав на брифінгу 25 травня, відповідаючи на запитання, чи готове МОЗ піти назустріч областям.

"Дивне запитання. Що значить "готовий піти назустріч областям"? Міністерство охорони здоров'я чітко визначило критерії та ознаки, які повинні бути на тій чи іншій території, згідно з нашим адаптивним карантином. Ці критерії розраховані фахівцями", — обурився міністр.

За його словами, якщо область відповідає цим критеріям, там немає значного поширення COVID-19, тобто є відповідний процес стримування, то тоді можна дозволяти перехід на інший етап пом'якшення карантину.

"Говорити про те, що той чи інший регіон не відповідає цим ознакам, які дозволяли б перейти на інший етап і Міністерство охорони здоров'я буде заплющувати очі і якимось там листами казати: "Добре, переходьте на інший етап", це неможливо", — наголосив Степанов.

Раніше Степанов двічі за день змінив думку щодо пом'якшення карантинних обмежень у столиці.

Зокрема, 23 травня зранку голова МОЗ заявляв, що у Києві пом'якшувати карантин неможливо, оскільки перевищені показники захворюваності.

Він наголошував, що ситуація може змінитися найближчими днями.

Проте вже за дві години Степанов оголосив, що "згідно з новими даними" Київ може переходити на другий етап послаблення обмежень.

Разом з тим керівник МОЗ щодня називає Київ одним із міст, де є найбільша кількість випадків захворювання на коронавірусну інфекцію за добу.

Про це Степанов сказав і зранку 25 травня. Усього нині у столиці зареєстровано 2652 випадки COVID-19, з них 28 — за останню добу.

Що відомо

  • 22 травня у МОЗ опублікували список регіонів, які можуть впроваджувати другий етап послаблення карантину та які не можуть. Всього поки не можуть послабити карантин 11 областей та місто Київ.
  • Зранку 22 травня у Київській обласній державній адміністрації заявили, що що поки не будуть послаблювати карантин у регіоні, оскільки область ще не готова до цього.
  • У свою чергу мер столиці Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням дозволити частково пом'якшити карантин.
  • Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочнеться другий етап пом'якшення обмежень.
  • Після цього Кличко повідомляв, що з 23 травня у столиці у звичайному режимі розпочне працювати наземний громадський транспорт, з 25 травня – метрополітен, а з 1 червня — дитячі садки.
На початок