"Ця пропозиція старша за скандал з яйцями". Дейнега прокоментував можливе призначення заступником міністра оборони

"Ця пропозиція старша за скандал з яйцями". Дейнега прокоментував можливе призначення заступником міністра оборони

"Ця пропозиція старша за скандал з яйцями". Дейнега прокоментував можливе призначення заступником міністра оборони
Віталій Дейнега. Фото: Facebook

Віталій Дейнега, засновник благодійного фонду "Повернись живим" підтвердив, що його можуть призначити заступником міністра оборони з питань цифрової трансформації. Про це він написав у Facebook. У дописі йдеться, що у випадку призначення він розраховує на повну свободу дій.

"Насправді це далеко не перша пропозиція, і за час повномасштабної війни, і в принципі. Я навіть збився з ліку скільки їх було починаючи з 2014-го року. Були і пропозиції рівнем повище. І навіть цієї ж посади", — пише Дейнега

За його словами, раніше він не погоджувався на такі пропозиції, тому що в нього було розпочато багато інших проектів, які його стримували.

"Якщо я таки зайду на посаду – то ось що буде далі. Буде карт-бланш від міністра – дозвіл на рішення, які я вважатиму правильними у сфері своїх повноважень. Буде жорстке наведення пріоритетів і чистка від кадрів, для яких ІТ-сектор Міноборони міг стати сферою їх інтересів чи можливістю не піти в військкомат або служити в армії тільки на папері, не приносячи реальної користі", – заявив Дейнега.

За його словами, він що не даватиме інтерв'ю та не виступатиме на телебаченні протягом перших ста днів на посаді, і взагалі не планує залишатися на ній довше двох років.

"Щоб не було маніпуляцій. Ця пропозиція старша за скандал з яйцями. Він тільки прискорив призначення на пару тижнів. Більше ніяк вони не пов‘язані. Більше того скажу, свого часу від неї я вже раз відмовився", — підкреслив Віталій Дейнега.

Водночас міністр оборони Олексій Резніков анонсував нові призначення у Міністерстві оборони України.

"Хочу поінформувати про низку актуальних рішень, які стосуються кадрового та структурного оновлення Міністерства оборони для підвищення ефективності роботи. Будуть нові заступники міністра", — написав Резніков у Facebook.

Раніше Резніков повідомив, що Міноборони планує перезавантаження антикорупційного управління та запровадження механізму громадського контролю.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони з'явилася інформація про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра.

Резніков прокоментував можливе рішення щодо своєї відставки. Він сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, однак зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України.

Читайте також

Україна запровадила санкції проти 200 росіян, у НАТО закликали надати зброю ЗСУ швидше. 355 день війни. Онлайн

На початок