Відновлення після обстрілу. На Миколаївщині ремонтують амбулаторію

Відновлення після обстрілу. На Миколаївщині ремонтують амбулаторію

Відновлення після обстрілу. На Миколаївщині ремонтують амбулаторію
Амбулаторія в селі Широке. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

У селищі Широке, що на Миколаївщині, місцеві жителі відновлюють амбулаторію після російських обстрілів. Станом на 14 лютого лікарня працює, хоча ремонт триває.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка амбулаторії Таміла.

Таміла працювала в амбулаторії 20 років. Коли село почали обстрілювати, жінка з дітьми виїхала. Допомогу жителям надавав військовий медик. 11 листопада 2022 року лікарка повернулася.

"Це була всі місяці мрія — повернутися у своє село, на свою роботу, допомагати своїм жителям, своїм односельцям. Надаю медичну допомогу по домах. Комусь там уколи, тиск, крапельниці. Коли сільський голова під’їхав і сказав, що є така можливість відновити, стало радісно", — говорить лікарка Таміла.

Відновлення після обстрілу. На Миколаївщині ремонтують лікарню
Лікарка Таміла. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами Таміли, з ліками станом на лютий 2023 року проблем немає.

"На скільки можуть на сьогодні — забезпечують. Щось сільська рада допомагає також. В мене ліки на першу домедичну допомогу. Ці ліки в мене є. А далі вже звертаються в Снігурівську лікарню, в аптеці все. Допомагаємо діткам, вакцинація тут проходить", — говорить лікарка Таміла

Відновлювати амбулаторію допомагають всі небайдужі. Один з помічників — Микола. Чоловік каже, що відремонтувати медичний заклад — надважливо.

"Для нас відновлення — це село насамперед. Якщо не буде амбулаторії, ЦНАПу там, так скажемо клуба і всього, то тут ми живемо, діти наші тут. І так нас тут мало, а якщо села не буде то...", — говорить Микола Польовий.

Відновлення після обстрілу. На Миколаївщині ремонтують лікарню
Відновлення амбулаторії. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Будівельні матеріали надала сільська рада та волонтери.

"Даху, вікон та дверей не було. Може, будуть спонсори, які нам допоможуть вікна поставити. Відбудувати, щоб люди поверталися. Меддопомогу потрібно надавати. Якщо дітки у нас навчаються дистанційно, то меддопомогу потрібно надавати день у день", — говорить діловод Широківської сільської ради Наталя.

До повномасштабного вторгнення в селищі Широке проживало 740 людей. Під час бойових дій — 20. За словами Наталі, станом на 14 лютого тут живе 200 людей.

Читайте також

Без відключень. Чому Миколаївській області потрібні нові генератори та обладнання

Душа моя. Історія кохання жительки Миколаєва та польського волонтера

Декор із вторинних матеріалів. Миколаївська майстриня поділилася творчими змінами та ідеями поробок до Дня закоханих

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок