Американців закликають терміново покинути Росію

Американців закликають терміново покинути Росію

Американців закликають терміново покинути Росію
. Ілюстративне фото: Unsplash

Громадянам США рекомендують утриматись від поїздок до Росії, а тих, хто вже перебуває на території цієї країни закликають негайно залишити її. Про це йдеться у повідомленні посольства США в РФ.

"Не в’їжджайте до Росії через непередбачувані наслідки неспровокованого повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, потенційну можливість переслідувань і відбору громадян США для затримання посадовцями служби безпеки Росії, свавільне застосування місцевого законодавства, обмежені польоти до та з Росії, обмежені можливості посольства допомагати громадянам США в РФ та можливість тероризму", — йдеться в повідомленні.

Громадян США, які проживають або подорожують у Росії, закликають негайно виїхати.

Дипломати зазначили, що можливості уряду США з надання планових або невідкладних послуг громадянам США в Росії дуже обмежені, особливо в районах, віддалених від посольства США в Москві.

У відомстві наголосили, що після оголошення мобілізації у вересні 2022 року Росія може відмовити у визнанні подвійного громадянства США, позбавити громадян доступу до консульської допомоги, мобілізувати їх, а також перешкодити виїзду з країни.

Також у посольстві підкреслили, що громадянам США слід враховувати, що американські кредитні та дебетові картки не працюють у Росії, а можливості електронного переказу зі США вкрай обмежені через запроваджені проти російських банків санкції.

Посольство США також рекомендує уникати будь-яких політичних або соціальних протестів і не фотографувати співробітників служби безпеки РФ.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Україна запровадила санкції проти 200 росіян, у Кремлі відклали нову хвилю мобілізації, 355 день війни. Онлайн

На початок