Дмитро Підручний фінішував п'ятим у спринті на чемпіонаті світу з біатлону, у топ-6 усі інші – норвежці: результати

Дмитро Підручний фінішував п'ятим у спринті на чемпіонаті світу з біатлону, у топ-6 усі інші – норвежці: результати

Дмитро Підручний фінішував п'ятим у спринті на чемпіонаті світу з біатлону, у топ-6 усі інші – норвежці: результати
Дмитро Підручний, фото: AP Photos

Усі українці відібралися у гонку переслідування.

Третій змагальний день чемпіонату світу з біатлону продовжив програму особистих гонок. Уперше за медалі світової першості в Обергофі змагалися чоловіки, які мали пробігти 10-кілометрову спринтерську гонку.

Однак до останнього проведення цього старту було під питанням. Усе через те, що з самого ранку на Обергоф опустився туман, через який видимість на біатлонному стадіоні була обмежена. Організатори вирішили провести пристрілку, після чого мали ухвалити рішення. І зрештою за п'ять хвилин до старту все-таки було вирішено проводити гонку.

Юрай Санітра, тренер збірної України, в коментарі Суспільне Спорт перед стартом казав, що на його думку умови не будуть рівними і справедливими.

Україна у цій гонці була представлена чотирма біатлоністами: Антон Дудченко, Дмитро Підручний, Артем Прима та Богдан Цимбал.

Найкращий результат серед українців у гонці вдалося показати Дмитру Підручному, який зміг стати єдиним не норвежцем у топ-6 цієї гонки. Підручний, який проводив перший особистий старт на найвищому рівні у сезоні 2022/23, зміг закрити усі мішені на обох вогневих рубежах - став одним із шести атлетів, хто зробив це.

Після другої стрільби Підручний вийшов на шостому місці у довольній щільній конкуренції, але завдяки сильному останньому колу зміг відіграти одну позицію і зрештою фінішував п'ятим. Відставання від переможця на фініші у Підручного склало 53 секунди, а до медалі - 14 секунд. У переслідуванні Підручний стартуватиме п'ятим.

Читайте більше: "Дуже щасливий". Дмитро Підручний прокоментував свій фініш у топ-5 чемпіонату світу після операції

Крім Дмитра у топ-6 фінішували лише норвежці. На подіумі - Йоганнес Бьо, Тарьєй Бьо та Штурла Легрейд. У топ-6 також Йоганнес Дале (четвертий) та Велте Крістіансен (шостий).

Чемпіоном світу став Йоганнес Бьо, який стартував першим у гонці і його результат одразу став недосяжним для інших. У Йоганнеса була одна хиба на лежці, але найкраща швидкість на дистанції, особливо на останньому колі. "Срібло" здобув Тарьєй Бьо, старший брат Йоганнеса, який з нулем програв 15 секунд. А "бронзу" виграв Штурла Легрейд, який з одним промахом відстав від переможця, на 40 секунд.

У топ-10 також фінішували латвієць Андрейс Расторгуєвс, німець Йоганнес Кюн та французи Кантен Фійон Майє та Антонен Гігонна.

Другий найкращий результат серед українців показав Антон Дудченко - фінішував 21-м з одним промахом. На виході з другої стрільби Дудченко був 14-м, але не зміг втримати швидкість на останньому колі і програв сім позицій.

У Богдана Цимбала теж одне коло штрафу, він показав 29-й результат - відстав на 15 секунд від Дудченка. А Артем Прима з двома колами штрафу закінчив гонку на 44-му місці.

За швидкісними показниками у гонці найшвидшим серед українців був Дмитро Підручний, який програв 1 хвилину 16 секунд Йоганнесу Бьо. Усі інші українці пробігли в одному темпі, програли Підручному 40 секунд за гонку.

  • Чемпіонат світу з біатлону: чоловіки, спринт
  1. Йоганнес Бьо (Норвегія, 1+0) 23:21.7
  2. Тарьєй Бьо (Норвегія, 0+0) +14.8
  3. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+1) +39.9
  4. Йоганнес Дале (Норвегія, 0+1) +43.6
  5. Дмитро Підручний (Україна, 0+0) +53.4
  6. Ветле Крістіансен (Норвегія, 0+1) +59.7

...

  • 21. Антон Дудченко (0+1) +1:53.7
  • 29. Богдан Цимбал (1+0) +2:08.4
  • 44. Артем Прима (0+2) +2:37.1
На початок