У Хмельницькому роздають продуктові набори для переселенців

У Хмельницькому роздають продуктові набори для переселенців

У Хмельницькому роздають продуктові набори для переселенців
Фото: Суспільне Хмельницький

38 тисяч внутрішньо переміщених осіб зареєстровані через управління праці та соціального захисту населення в обласному центрі та Хмельницькій громаді. Про це розповіла керуюча справами виконавчого комітету міської ради Юлія Сабій. За її словами, всі ці люди можуть отримати допомогу у Штабі для вимушених переселенців. Він працює з перших днів повномасштабної війни. Тоді люди, які змушені були покинути домівки, тут, зокрема могли отримати одяг, консультацію щодо пошуку житла.

Як працює зараз Штаб допомоги переселенцям, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ганна Письменна разом з онукою заповняє документи на отримання продуктових наборів у Штабі допомоги вимушеним переселенцям. Через повномасштабну війну Росії проти України жінка переїхала у квітні із Бахмута Донецької області разом з родиною.

"Ми у самому Хмельницькому наймаємо квартиру, бо нас багато: донька з трьома дітьми й батьки пенсіонери. Тут і отримували одяг раніше, зараз вже немає, продуктові набори й, оскільки у нас маленька дитина, отримуємо памперси й дитяче харчування. І ми ще замовили ліжко ", – розповідає жителька Бахмуту.

Вимушені переселенці реєструються на отримання гуманітарної допомоги
Вимушені переселенці реєструються на отримання гуманітарної допомоги. Фото: Суспільне Хмельницький

Набір продуктів може отримати раз на місяць у Штабі допомоги для вимушених переселенців людина, яка переїхала через повномасштабну війну, розповідає керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій. За її словами, продукти закуповують за кошти бюджету громади. Вартість одного набору – чотириста гривень 20 копійок.

"Олія, макаронні вироби, гречка, рис, чай, консерва є рибна, потім – свинина тушкована, і печиво, і цукор", – каже Юлія Сабій.

Для отримання такого набору потрібно мати із собою документи та заповнити заяву, розповідає працівниця штабу Людмила Горобняк.

У Штабі допомоги переселенцям продуктові набори люди отримають з першого дня повномасштабного вторгнення
У Штабі допомоги переселенцям продуктові набори люди отримають з першого дня повномасштабного вторгнення. Фото: Суспільне Хмельницький

"Допомагаю заповняти документи. Людина повинна мати із собою оригінал довідки ВПО (ред. внутрішньо переміщеної особи), ідентифікаційний код та паспорт ", – розповідає працівниця штабу.

38 тисяч внутрішньо переміщених осіб зареєстровані через управління праці та соціального захисту населення в обласному центрі та Хмельницькій громаді. Про це розповідає Юлія Сабій. За її словами, продуктовий набір на кожну особу люди можуть отримати раз на місяць. За потреби, людина може взяти борошно та крупи додатково.

Продуктовий набір на кожну особу люди можуть отримати раз на місяць
Продуктовий набір на кожну особу люди можуть отримати раз на місяць. Фото: Суспільне Хмельницький

"Борошно дають, горох дають, але у нас ще не закінчилися, то ми й не брали ", – розповідає жителька Херсонщини Ірина.

"В нас при ресторані "Жовтневому" продовжує працювати соціальна їдальня для внутрішньо переміщених осіб. І там є інформаційний центр, де ми працюємо з центром зайнятості й пропонуємо працевлаштування ", – розповідає керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій.

У Штаб благодійники можуть приносити одяг для вимушених переселенців, каже Юлія Сабій. За її словами, зараз є потреба в теплих речах.

"Це зимове взуття, раніше – осіннє взуття. Ми просимо, щоб до нас приносили ковдри, подушки, постільну білизну. Ми просимо приносити одяг сюди. Тут ми будемо дивитися який він і через виставкову залу Торгово-промислової палати можна буде, звичайно, його отримати ", – розповідає Юлія Сабій.

За словами Юлії Сабій, щодня Штаб допомоги вимушеним переселенцям відвідують 300 людей.

Читайте також

  • Діти з прифронтової Донеччини приїхали на відпочинок до Хмельниччини
  • У Хмельницькому проводять безкоштовні заняття з української
  • "Історії з окупованого Криму": в Хмельницькому презентували виставку світлин з життя кримських політв'язнів
  • Дерусифікація Бакоти: на Хмельниччині демонтували пам'ятник Суворову
  • Звернулись до польського народу. У Хмельницькому відбулась акція "Поверніть героїв додому"
  • Приміряти автентичне вбрання й зробити світлину: як стати учасником проєкту "Краса української хустки"

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок