"Хата для ката", "Ката за ґрати": художник з Хмельниччини написав серію плакатів на адресу Путіна

"Хата для ката", "Ката за ґрати": художник з Хмельниччини написав серію плакатів на адресу Путіна

Ексклюзивно
"Хата для ката", "Ката за ґрати": художник з Хмельниччини написав серію плакатів на адресу Путіна
Фото: Суспільне Хмельницький

Художник-оформлювач з Городка Петро Войталюк написав серію сюрреалістичних плакатів із саркастичними висловами на адресу Путіна й "руського міра" . Свої роботи готує до виставки в місцевому музеї. З його слів, це буде спільна експозиція фотографів та школярів до річниці розстрілу Героїв Майдану із назвою "Історію знаємо, героїв пам’ятаємо".

З художником Петром Войталюком та його роботами познайомилися кореспонденти Суспільного.

Серію плакатів-карикатур на Путіна та весь "руський мір" написав городоцький художник Петро Войталюк. Писав, розповідає, акриловими фарбами на деревоволокнистих плитах з наклеєним полотном. Працював, каже, кілька місяців, бо плакати великих розмірів: метр на 80 сантиметрів та шістдесят сантиметрів на 40. Це, розповідає, розміри мішеней для стрільби, і зовсім не випадково.

Серію плакатів-карикатур на Путіна та весь "руський мір" написав городоцький художник Петро Войталюк
Серію плакатів-карикатур на Путіна та весь "руський мір" написав городоцький художник Петро Войталюк. Фото: Суспільне Хмельницький

"Такий випадок стався: я досі в загоні тероборони нашого міста. І під час стрільбищ хлопці стріляли в мішень, дехто "промазував", не влучав. Я тоді кажу: "Чого так погано стріляєте?" От якби Путін там був, ми б влучили. Ну, жартома взяв фломастер, на мішені намалював голову Путіна, і досить непогані результати в хлопців. Чи це адреналін зіграв, чи просто зі злості, ну і так виникла ідея написання цих плакатів. На першому своєму плакаті я зобразив каску солдата, георгіївську стрічку на тій касці, голову Путіна в крові й голуб миру, пролітаючи, "помічає" лисину і слова "С*ати я хотів на руський мір", — розповідає художник.

Роботи художника виражають злість і ненависть до ворога, який вбиває українців
Роботи художника виражають злість і ненависть до ворога, який вбиває українців. Фото: Суспільне Хмельницький

За його словами, плакат наразі найкраще передає його емоційний стан, яскраво виражає злість і ненависть до ворога, який вбиває українців та нищить українські міста й села. Відповідні й назви робіт, каже автор: "Хата для ката", "Ката за ґрати" та інші. Плакати, розповідає автор, не новий для нього жанр.

"Мене на раз питають, чому я перейшов на жанр плаката, річ у тому, що моя спеціальність, яку здобув в 75 році — художник-оформлювач. І до 2003 року я працював, як художник-оформлювач", — каже Петро Войталюк.

До виставки, присвяченій річниці розстрілу Героїв Майдану, художник написав шість плакатів
До виставки, присвяченій річниці розстрілу Героїв Майдану, художник написав шість плакатів. Фото: Суспільне Хмельницький

До виставки, присвяченій річниці розстрілу Героїв Майдану, художник написав шість плакатів.

"Узагальнена виставка. Наразі експонується фортеця "Азовсталь", фотографії героїв. Хочу, щоб приєдналися діти з художньої школи, загальноосвітніх шкіл, я їм роздав листки ДВП ламіновані. Подивимось, що принесуть", — розповідає художник.

Виставку планують відкрити 14 лютого в городоцькому краєзнавчому музеї.

Читайте також

  • У Хмельницькому проводять безкоштовні заняття з української
  • "Історії з окупованого Криму": в Хмельницькому презентували виставку світлин з життя кримських політв'язнів
  • Дерусифікація Бакоти: на Хмельниччині демонтували пам'ятник Суворову
  • Звернулись до польського народу. У Хмельницькому відбулась акція "Поверніть героїв додому"
  • Приміряти автентичне вбрання й зробити світлину: як стати учасником проєкту "Краса української хустки"

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок