У трьох областях світло не вимикатимуть через виміри споживання — "Укренерго"

У трьох областях світло не вимикатимуть через виміри споживання — "Укренерго"

Відключення електроенергії в Україні

Споживання електроенергії залишається значним через зниження температури. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години. Про це повідомили в “Укренерго” станом на 11 годину.

Ліміти споживання не доводились до Харківської, Херсонської, Хмельницької областей, де 9 лютого заплановано проведення вимірів фактичного споживання. Обмеження споживання в цих областях не застосовуватимуться. В Одесу та Одеський район поступово подаються більші обсяги електроенергії.

“Продовжуються відновлювальні роботи на теплоелектростанціях, пошкоджених під час ракетних атак та нападів дронів. Здійснюється імпорт електроенергії”, — повідомили в “Укренерго”.

Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення.

Чому 9 лютого вдень у більшості областей є світло

Як пояснив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус, 9 лютого в Україні доволі сонячно, працюють сонячні електростанції (СЕС) і, як наслідок, вдень практично немає дефіциту генерації.

“Відповідно у більшості регіонів України вдень обмеження в подачі електроенергії не застосовуються. Такі обмеження застосовуються лише у тих регіонах, де є проблеми із мережами та підстанціями (мережеві обмеження), а саме: м. Одеса та частково Одеська обл., м.Київ та частково Київська обл., Житомирська обл.”, — написав Герус.

Проте, за словами Геруса, енергетична система працює в онлайн-режимі, в кожну секунду попит має порівнювати пропозиції.

“Тому вдень, коли працюють сонячні електростанції, маємо відсутність дефіциту, а у години вечірнього пікового споживання - вже знову дефіцит. Тому пам’ятаємо про економне та відповідальне споживання електроенергії із 17.00 до 22.00”, — зазначив Герус.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак росіян та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем окупантів. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також перебуває і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій — це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит, зазначили в "Укренерго".

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Енергосистема України вже пережила низку ракетних атак росіян та ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось у Молдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Електроенергія. Усі останні новини
На початок