Посол України в Німеччині: Ведемо переговори про дуже сучасні системи озброєння

Посол України в Німеччині: Ведемо переговори про дуже сучасні системи озброєння

Ексклюзивно
Посол України в Німеччині: Ведемо переговори про дуже сучасні системи озброєння
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв. Фото: Facebook / Oleksii Makeiev

Посол України в Німеччині Олексій Макеєв заявив в інтерв'ю Суспільному, що рішенням про постачання танків був перейдений рубіж, за яким всім, в тому числі й Росії, стало зрозуміло — світ допомагатиме Україні виграти війну, яку почала РФ.

Дипломат зазначив, що не зовсім правильно виставляти вимоги до міжнародних партнерів на кшталт "яка ж наступна зброя, танки чи системи ППО будуть поставлені?". І додав, що в України є конкретні побажання щодо протиповітряної оборони, для танкових та броньованих з'єднань, артилерії, логістики і тренування військових.

"Ідуть переговори стосовно постачань наступного обладнання, але таких гігантських проривів, про які будуть всі знати в Україні, як танки Leopard, поки очікувати не варто. Хоча, ми ведемо переговори про дуже сучасні системи озброєння", — підсумував Олексій Макеєв.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

Що відомо про танки Leopard 2

Leopard 2 — наступник танка Leopard 1. Історія створення машини починається зі створення танка MTB-70, це був спільний проєкт США та Німеччини 1960-х.

Проєкт розділився на дві гілки — майбутній німецький Leopard 2 та майбутній американський M1 Abrams.

Розробило танк Леопард 2 німецьке підприємство Krauss-Maffei Wegmann. Виробництво стартувало 1979-го, тоді випустили 3200 бойових машин Леопард 2.

Нині Леопардами озброєні 13 країн Євросоюзу: Німеччина, Словаччина, Чехія, Польща, Швеція, Іспанія, Греція, Данія, Фінляндія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Угорщина.

Усього таких танків майже 2 тисячі, найбільше має країна-виробник Німеччина — понад півтисячі, ще по кількасот — Іспанія, Греція, Фінляндія та Польща та інші.

Характеристика танка Leopard 2

Leopard 2 оснащений 120-міліметровою гладкоствольною гарматою виробництва Rheinmetall. Її боєзапас складає 27 снарядів, однак є ще 15 додаткових снарядів. Окрім цього танк оснащений двома кулеметами.

Leopard 2 розганяється до 68 км/год. Машина має реверсний хід на швидкості 31 км/год. Танк форсує водні перешкоди глибиною до 4 метрів за допомогою шноркеля.

Екіпаж Leopard 2 складається з чотирьох людей — командир, націлювач, радист/заряджальник, водій.

Модифікації танків Leopard

Leopard 2A1 — модель із мінімальними змінами. Танк отримав деякі модифікації та тепловізійний приціл стрільця. Машину випускали до 1983 року.

Leopard 2A2 — змінені оригінальні приціли PZB 200 на термоприціли EMES 15 та загородження отворів паливних баків. Також машина отримала буксирувальний трос довжиною 5 метрів. Виробництво моделі припинили у 1987 році.

Leopard 2A3 — у танку встановили нову цифрову радіостанцію SEM80/90 та заварили люки подавання боєкомплекту.

Leopard 2A4 — встановлення автоматичної системи пожежогасіння, повністю цифрова система контролю над вогнем та вдосконалена башта з титан-вольфрамовою бронею.

Leopard 2A5 — зміна башти танка на клиноподібну з додатковим бронювання спереду і по боках. Навідник отримав модернізований приціл, а командир - тепловізор другого покоління.

Leopard 2A6 — встановлення нової 120-міліметровою гладкоствольної гармати Rheinmetall L55.Покращено гальмівну систему гармати.

Leopard 2A7 — встановлення додаткової силової установки Steyr M12 TCA та систему камуфляжу Barracuda з системою передачі тепла.

Читайте також

На початок