Польща подала запит на згоду Німеччини щоб передати Україні танки Leopard 2 і закликала ФРН долучились до танкової коаліції. Про це повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Коли ми можемо розраховувати на перші поставки Українському радіо розповів генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ 2006-2010 років Ігор Романенко.
Чому Німеччина зволікає?
“Представники оборонно-промислового комплексу Німеччини говорять, що в них достатньо цієї техніки, але вона застаріла. Їм потрібно 200 млн євро та півтора-два роки для того, щоб (танки — ред.) були відновлені та поставлені. Нас це, безумовно, не влаштовує", — розповів Ігор Романенко.
Водночас, за його словами, у європейських країнах є близько 2 тисяч танків цього типу, частку з яких можна було поставити Україні.
"Під час підготовки “Рамштайну”-8 було зрозуміло, що Шольц не піде на таке рішення. Але була інтрига, чи його не дотиснуть, аби він прийняв рішення відносно надання дозволу на постачання іншими державами. Цього, на жаль, теж не відбулося”, – розповів Ігор Романенко.
Проте Україну, стосовно постачання зброї, підтримали Велика Британія та Польща. “Всього було вироблено близько 2600 танків Leopard. Якась частина з них є небоєздатною. Водночас рішення Німеччини стосовно бойових броньованих машин, близько 40 з яких вони мають намір надати, а також мільярд допомоги навесні, яку вони анонсували, показує, що багато чого робиться з боку Німеччини”, - наголосив Ігор Романенко.
"Якщо керуватися заявами Залужного (головнокомандувача ЗСУ – ред.), то для того, щоб бодай звільнити території, захоплені росіянами в минулому році, нам треба 300 танків, 600-700 бойових броньованих машин та 500 гаубиць”.
Чи підійдуть Україні відремонтовані радянські танки?
“Чи чекати на сучасні танки, які ми отримаємо з часом, чи використовувати радянські, які вже найближчим часом можемо отримати і до яких в більшості підготовлені екіпажі? Якщо задати це питання військовим, то відповідь, на мій погляд, очевидна. Танки потрібні зараз, адже ми бачимо, які важкі бої оборонні тривають на Донеччині. А танки – це не лише засіб наступу. Їх використовують і в якості активної оборони і це оборона найвищого щаблю”, - зазначив Ігор Романенко.
За словами генерала у відставці, ми повинні зупинити просування противника по всій активній лінії фронту, яка складає близько 1100 км. "Це схід та південь, а в нас у Донецькій області йдуть бої, зокрема, біля Бахмуту. Росіяни зосередили там великі сили. Ми цінуємо наших солдатів, тому вони мають просуватися, особливо в степовій зоні, на бойових броньованих машинах. І щоб це просування було успішним, його треба підтримувати ударними силами на землі – а це танки”, – підсумував Ігор Романенко.
Читайте також:
Рішення Німеччини щодо Leopard буде скоро — Столтенберг
ЄС схвалив військову допомогу Україні на 500 мільйонів євро — Боррель