Уряд Британії може дозволити передати кошти від продажу "Челсі" Абрамовича у фонд допомоги Україні — ЗМІ

Уряд Британії може дозволити передати кошти від продажу "Челсі" Абрамовича у фонд допомоги Україні — ЗМІ

Уряд Британії може дозволити передати кошти від продажу "Челсі" Абрамовича у фонд допомоги Україні — ЗМІ
Роман Абрамович. Фото: AP

Уряд Великої Британії близький до того, щоб передати 2,3 мільярда фунтів стерлінгів, вторгованих від продажу футбольного клубу "Челсі" Романа Абрамовича, фонду, створеному на користь потерпілих в Україні. Однак таке рішення має отримати остаточне схвалення ЄС.

Про це пише видання The Telegraph з посиланням на джерела.

Зазначається, що величезна сума, яка стане однією з найбільших благодійних пожертв жертвам війни в історії, може бути перерахована до поки що неназваного фонду протягом кількох тижнів.

Гроші зберігалися на закритому рахунку протягом вісьмох місяців, але офіційні особи Вайтхоллу завершують остаточне оформлення документів.

Урядові інсайдери кажуть, що новий фонд на межі отримання схвалення благодійної комісії. Однак зрозуміло, що вони також повинні отримати остаточне зелене світло від Європи, оскільки там також накладено санкції на Абрамовича.

Роман Абрамович
АР

Колишній виконавчий директор Unicef у Великій Британії Майк Пенроуз очолить фонд відповідно до угоди, укладеної між урядом і Абрамовичем, коли в травні минулого року відбувся продаж "Челсі" консорціуму Clearlake Consortium, який очолює американець Тодду Бьолі.

Протягом наступних двох тижнів або близько того будуть окреслені деталі ради та проєктів благодійного фонду. Відомо, що Пенроуз підтримував постійний контакт з урядом і протягом 2022 року перебував в Україні.

Очікується, що деякі "всесвітньо відомі" гуманітарні та бізнес-менеджери увійдуть до новоствореної незалежної ради фонду. Невелика частка готівки від продажу "Челсі" була розблокована минулого року, щоб Пенроуз міг найняти юристів і спеціалістів з благодійних організацій, щоб допомогти йому з правовою базою.

Юридичні зобов'язання гарантують, що ні Абрамович, ні "Челсі" ніколи не зможуть отримати вигоду від коштів, призначених для фонду.

Що відомо про продаж Абрамовичем "Челсі"

Роман Абрамович придбав "Челсі" влітку 2003 року. У 2022-му його усунули з посади директора внаслідок серії санкцій проти бізнесменів та олігархів, наближених до президента Росії Владіміра Путіна.

Роман Абрамович придбав "Челсі" влітку 2003 року. У 2022-му його ореному у 2010 році, після того, як уряд Великої Британії наклав на нього санкції через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

2 березня бізнесмен виставив клуб на продаж і у весь прибуток з продажу буде переданий благодійному фонду для допомоги жертвам війни в Україні.

"Це передбачає надання критичних коштів на термінові потреби жертв, а також підтримку довгострокового періоду відбудови", — заявив Абрамович.

Покупець відразу не знайшовся, тому команда так само потрапила під санкції, застосовані до Абрамовича. Також через свого колишнього власника клуб почав втрачати спонсорів. Наприкінці березня санкції проти "Челсі" було послаблено.

Через борги Абрамовича продаж "Челсі" був під загрозою, адже бізнесмен позичив клубу 1.5 млрд фунтів через материнську компанію Fordstam Limited, проте той заявив, що не вимагав від клубу виплати боргів.

30 травня процес продажу "Челсі" був остаточно завершений. Права на власність клубом перейшли від росіянина Романа Абрамовича консорціуму Clearlake Consortium, який очолює американець Тодду Бьолі.

На початок