ЄС готує нові пакети санкцій проти Білорусі та РФ — журналіст

ЄС готує нові пакети санкцій проти Білорусі та РФ — журналіст

ЄС готує нові пакети санкцій проти Білорусі та РФ — журналіст
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Впродовж наступного тижня Європейський Союз узгодить новий пакет санкцій проти Білорусі, а за два тижні в ЄС представлять 10-й пакет санкцій проти Росії. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

"Останній пакет санкцій ЄС проти Білорусі має бути узгоджений цього тижня. 10-й пакет санкцій проти Росії має бути представлений приблизно через 2 тижні, щоб бути узгодженим до 1-ї річниці повномасштабного вторгнення в Україну", — написав він у Twitter.

Президент Володимир Зеленський заявив, що десятий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії має містити обмеження для російської ядерної галузі.

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

6 грудня стало відомо, що Європейська комісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.

Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Читайте також

Польща та Литва ініціюють санкції ЄС проти "Росатому" до річниці російської агресії

Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

Обмеження розбудови ядерної енергетики РФ ― це питання, зокрема, справедливості — міжнародна експертна група

ЄС продовжить чинити тиск на Росію, а також розширюватиме санкції проти Білорусі та Ірану — фон дер Ляєн

ЗМІ заявили, що Білорусь не потрапила під нові санкції через прохання України. МЗС заперечує

На початок