Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль
Прем'єр Денис Шмигаль і виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс. Фото: КМУ

Україна розраховує, що 10-й пакет санкцій ЄС проти Росії міститиме обмеження проти ядерної галузі РФ, зокрема "Росатома". Про це заявив прем'р-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі у Києві з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом.

За словами прем'єра, українська влада активно веде роботу з європейськими партнерами над підтримкою за чотирма напрямками:

  • демілітаризація Запорізької АЕС,
  • постачання електрообладнання,
  • можливості імпорту електроенергії з ЄС
  • санкції проти Росії.

"Розраховуємо, що 10-й пакет міститиме обмеження проти ядерної галузі Росії, зокрема "Росатома". Агресор має бути покараний за атаки на енергетику України та злочини проти екології", — написав він у Telegram.

Шмигаль і Тіммерманс також обговорили питання післявоєнного відновлення України.

"Відбудова має відбуватися на основі принципів зеленого курсу. Україна має значний потенціал у сфері альтернативної енергетики, що допоможе Європі швидше відмовитися від російських викопних ресурсів", — зазначив Шмигаль.

Він подякував Тіммермансу за ініціативу започаткування стратегічного партнерства між Україною та ЄС у сфері відновлюваних газів. За словами прем'єра, найближчим часом очікують укласти відповідний меморандум.

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

  • 4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.
  • 6 грудня стало відомо, що Європейська комісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
  • 7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.
  • Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.
  • Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

На початок