Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський
Президент Володимир Зеленський і президент Європейської ради Шарль Мішель. / Фото: пресслужба президента

Десятий пакет санкції Європейського Союзу проти Росії має містити обмеження для російської ядерної галузі. Про це заявив президент Володимир Зеленський сказав під час спільної пресконференції з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Києві, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Президент зазначив, що обговорив з головою Євроради конкретні рішення, які можуть посилити тиск на Росію та на її спільників, зокрема Іран, який продовжує постачати дрони.

"Вірю, що десятий пакет санкцій ЄС може стати ще більш ефективним, ніж попередні пакети. Настав час, зокрема, для санкцій проти російської ядерної галузі, проти усіх її галузей, організацій, проти усіх суб’єктів, які працюють на російську ракетну програму, а також — для нових кроків в енергетиці, включно з ембарго на російські енергоносії", — сказав Зеленський

Він наголосив, що Європа має достатню силу, щоб залишити РФ без такого потужного ресурсу для агресії.

Своєю чергою президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ЄС розпочав консультацію щодо можливого 10 пакету санкцій.

"Ми вирішили особливо спрямувати ці санкції на енергетичну сферу. Звичайно, після дев'яти пакетів санкцій потрібен новий десятий пакет. Нам необхідно подивитись в яких ще секторах ми можемо запровадити санкції. І дуже важливо, як ми говорили сьогодні з паном президентом і його командою, що необхідно також спрямувати ці санкції проти пропагандистів", — сказав він.

Голова Євроради наголосив, що важливо не лише підтримувати, а й посилювати тиск на Кремль.

"І ще одна частина нашого зусилля пов'язана з тим, щоб залучити якомога більше країн до того, щоб ще більше ізолювати Росію. Щоб ми всі разом тиснули на країни, які допомагають Росії обійти санкції", — зазначив Мішель.

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

6 грудня стало відомо, що Європейська комісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.

Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Читайте також

Польща та Литва ініціюють санкції ЄС проти "Росатому" до річниці російської агресії

Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

Обмеження розбудови ядерної енергетики РФ ― це питання, зокрема, справедливості — міжнародна експертна група

Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

ЄС продовжить чинити тиск на Росію, а також розширюватиме санкції проти Білорусі та Ірану — фон дер Ляєн

ЗМІ заявили, що Білорусь не потрапила під нові санкції через прохання України. МЗС заперечує

На початок