Відремонтовану техніку навіть не рахують. Миколаївські айтівці допомагають ЗСУ

Відремонтовану техніку навіть не рахують. Миколаївські айтівці допомагають ЗСУ

Відремонтовану техніку навіть не рахують. Миколаївські айтівці допомагають ЗСУ
Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Семеро миколаївських айтівців збирають портативні зарядні пристрої великої потужності, бустериБустер — допоміжний пристрій, що тимчасово збільшує силу або швидкість дії основного механізму. для автівок, роблять обладнання для нічної їзди та ремонтують техніку для Збройних сил України. Гроші на це збирають за допомогою свого телеграм-каналу. Для виготовлення підзарядників використовують навіть шкідливі звички людей.

Про це кореспондентам Суспільного розповів волонтер Микола.

Волонтерити чоловіки почали з березня 22 року, у вересні організацію зареєстрували офіційно.

"Виготовляємо павербанки, ремонтуємо техніку військових, зазвичай це від розвідки. Хлопці надсилають нам дрони якісь. Ось у нас генератор приїхав на ремонт, інверторний, потрібно відремонтувати. Робимо камери нічної їзди. У нас весь колектив — це айтівці. У нас є три аспіранти спеціальності комп’ютерної інженерії", — сказав волонтер Микола.

На початку, говорить Микола, використовували підручні матеріали, зараз є можливість купувати необхідне із допомогою зборів у телеграм-каналі. Місткість павербанків, які роблять волонтери, дозволяє швидко заряджати дрони. Собівартість підживлювачів варіюється.

"Це 33 тисячі павербанк, він зі швидкою зарядкою, він дуже добре заряджає мобільні пристрої. Коштуватиме десь 1200, в залежності від того, яку ми плату ставимо. Цей на 66 тисяч, тут стоїть одна акумуляторна батарея, він коштує десь 1700", — розповів Микола.

Відремонтовану техніку навіть не рахують. Миколаївські айтівці допомагають ЗСУ
Робочий стіл волонтерів. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Для пристроїв нічної їзди використовують готові камери та монітори.

"Для нас залишається тільки відконфігурувати камеру так, як потрібно під кожного військового, які замовлення, так і конфігуруємо. Поліпшуємо роботу моніторів, тому що зазвичай використовуються дешеві китайські монітори, трішки модернізуємо", — пояснив Микола.

Відремонтовану техніку навіть не рахують. Миколаївські айтівці допомагають ЗСУ
Інструмент волонтерів. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Андрій має хобі — паяння. Коли запропонували допомагати таким чином військовим, говорить, що залюбки погодився. Зараз чоловік на завершальному етапі створення нового павербанка ємністю в 60 тисяч міліампер. Цим підживлювачем можна буде зарядити чотири пристрої водночас.

"Сендвіч з двох акумуляторів, кожен акумулятор по 30 тисяч. Плати розпаюються і склеюється верхня кришка, в принципі павер готовий. Ми його фарбуємо, дозаряджаємо", — розповів Андрій.

Єгор — аспірант спеціальності "комп’ютерна інженерія". Чоловік говорить, що це саме те, чим він вже сьогодні може допомогти ЗСУ. Тут навіть шкідливі звички людей можуть втілити у створення підживлювачів.

"Я спочатку хотів допомогти саме військовим тим, що їм потрібно. Перша ідея була у мене самого, це робити хімічні обігрівачі. Але хлопці запропонували робити прибори нічної їзди та павербанки. Я дуже часто займаюсь з маленькою електротехнікою: розробка плат, збірка маленьких якихось приладів", — сказав Єгор.

Відремонтовану техніку навіть не рахують. Миколаївські айтівці допомагають ЗСУ
Фото військових з виробами хлопців. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Свої вироби волонтери передають лише бійцям на передову, не працюють для тиловиків. Загалом зробили вже більше ніж сто павербанків, понад 20 пристроїв нічної їзди, а відремонтовану техніку навіть не рахують. Звіти про збори коштів на необхідне публікують разом із фото на своєму телеграм-каналі Help_zsu_mk.

Читайте також

У Миколаєві через ремонт мережі відключили воду на трьох вулицях: адреси

Відображення традицій: геральдист з Миколаєва створив майже 150 гербів для сіл та міст України

У миколаївській бібліотеці презентували "Україно-руський словничок до "Кобзаря" Тараса Шевченка"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок