ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на 6 місяців

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на 6 місяців

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на 6 місяців
. Санкції. Ілюстративне фото: Unsplash

Рада Європейського Союзу сьогодні 27 січня ухвалила рішення продовжити на пів року, до 31 липня 2023 року, обмежувальні заходи, спрямовані на конкретні сектори економіки Російської Федерації.

Про це йдеться у релізі на офіційному сайті Євроради.

"Ці санкції вперше були запроваджені у 2014 році у відповідь на дії Росії, що дестабілізували ситуацію в Україні. Вони були значно розширені з лютого 2022 року у зв'язку з неспровокованою та невиправданою військовою агресією Росії проти України", — сказано у заяві.

Зазначається, що станом на зараз санкції включають обмеження на торгівлю, фінанси, технології та товари подвійного призначення, промисловість, транспорт та предмети розкоші.

Читайте також: Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Крім того, вони охоплюють заборону на імпорт або транспортування морським шляхом сирої нафти та певних нафтопродуктів з Росії до ЄС, відключення від SWIFT декількох російських банків, а також призупинення мовлення та ліцензій кількох підтримуваних Кремлем дезінформаційних засобів масової інформації.

У Раді ЄС також нагадали, що крім економічних санкцій, Євросоюз запровадив різні види заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії проти України, зокрема індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, а також дипломатичні заходи.

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

6 грудня стало відомо, що Європейська комісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.

Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Читайте також

США та ЄС ведуть дискусії щодо обмеження цін на російську нафту

ЄС пропонує нові санкції проти Білорусі, спрямовані на енергетику і технології — Bloomberg

На початок