Маємо щодня посилювати в РФ відчуття, що їм не вдасться нічого добитися в Україні — Зеленський

Маємо щодня посилювати в РФ відчуття, що їм не вдасться нічого добитися в Україні — Зеленський

Маємо щодня посилювати в РФ відчуття, що їм не вдасться нічого добитися в Україні — Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Ключове завдання Києва та партнерів – посилювати у Росії відчуття, що їй не вдасться нічого добитися в Україні. Про це у вечірньому звернення сказав президент Володимир Зеленський.

За його словами, сьогодні партнери ухвалили одразу кілька потужних рішень щодо посилення оборони України, передусім щодо посилення артилерії.

"Дякую Естонії за черговий і найбільший від цієї країни пакет збройної допомоги. За гаубиці та боєприпаси. Дякую Швеції за новий військовий пакет. За NLAW, "Арчери" і БМП. Данії — за ухвалення рішення щодо "Цезарів" для наших воїнів. Це серйозно посилить нашу армію", — сказав президент.

Зеленський також подякував Литві за зенітні гармати, амуніцію та гвинтокрили.

Він зазначив, що Україна готується до завтрашнього "Рамштайну" і очікує сильних рішень і оголошення про потужний пакет військової підтримки від США.

"Зараз ключове завдання нашої держави, усіх нас і наших партнерів — щодня посилювати в держави-терориста відчуття того, що їм не вдасться нічого добитися в Україні. Хоч би скільки часу вони відводили на війну. Хоч би які сили вони витрачали і скільки б своїх людей кинули на поле бою господарі Кремля", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що виконання цього завдання складається з різних елементів — як оборонних, так і політичних. Але один із найважливіших елементів — це танки. Сучасні західні танки, про постачання яких Україна домовляється з партнерами.

Президент подякував всім, хто вже ухвалив відповідні рішення.

"Коаліція партнерів насправді вже сформована, і зараз ми чекаємо рішення фактично з однієї європейської столиці, яке активізує підготовлені ланцюжки співпраці щодо танків. Вірю, що сила німецького лідерства залишиться незмінною", — сказав він.

Зеленський також подякував президентові Європейської ради Шарлю Мішелю, який був сьогодні в Києві і який дуже чітко закликає Європу ухвалити рішення про танки.

"Сьогодні ж, виступаючи у Верховній Раді, Шарль Мішель укотре абсолютно чітко підтвердив і те, що немає альтернатив спільному майбутньому України та ЄС. "Без незалежної і в безпеці України не може бути незалежної і в безпеці Європи. Без вільної України не може бути вільної Європи. У нас спільне майбутнє". Саме так сказав пан Президент Євроради, і саме це може бути девізом наших відносин та інтеграційних процесів у цьому році", — сказав він.

Президент також повідомив про підготовку чергового саміту Україна – ЄС, який запланований уже на початок лютого.

"Ми готуємо й початок переговорів щодо членства України у Європейському Союзі – є всі передумови для того, щоб ці переговори стартували вже цього року", — сказав Зеленський.

Що відомо про "Рамштайн"

Ukraine Defence Contact Group або платформа "Рамштайн" (за назвою авіабази-місця зустрічі) — це зустріч міжнародних союзників, які підтримують оборону України у війні з Росією. Офіційна її назва Ukraine Defence Contact Group. Наразі вона об’єднує міністрів оборони понад 50 країн.

Першу зустріч ініціювали США. Вона відбулась 26 квітня і зібрала представників 43 країни. Відтоді ця контактна група з безпеки зустрічається щомісяця, щоб обговорити безпеку України.

Вдруге союзники спілкувалися онлайн 23 травня. Після конференції глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що військову допомогу Україні вирішили надати 20 держав.

Третя зустріч в форматі "Рамштайн" відбулась 15 червня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. В ній брали участь представники близько 50 країн (приєдналися Грузія та Молдова). Результатом цієї зустрічі стало постачання далекобійних РСЗВ HIMARS, M270 та іншого озброєння.

Рамштайн-4 20 липня зібрав 50 учасників, зустрічались онлайн. На той момент 30 країн-учасниць вже постачали зброю Україні. Більшість країн-учасниць платформи "Рамштайн" — це члени НАТО та ЄС.

Серед країн Європейського Союзу майже всі постачають Україні озброєння для боротьби проти агресії РФ. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, не допомагають українській армії Австрія (через нейтральний статус) та Угорщина.

8 вересня відбулась п’ята зустріч країн-союзниць, які допомагають Україні у війні з Росією. На ній США оголосили про стратегію довготривалої підтримки, НАТО — про "зимовий пакет" допомоги, Німеччина пообіцяла забезпечити навчання з розмінування, а Норвегія — передати 160 ракет.

12 жовтня у Брюсселі відбулася шоста зустріч міністрів оборони у форматі "Рамштайн". За підсумками зустрічі глава Міноборони США заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні системи ППО настільки швидко, наскільки це можливо. Міністерство оборони Німеччини пообіцяло Україні самохідні артилерійські установки PzH 2000 та реактивні системи залпового вогню MARS II. Нідерланди заявили, що уряд країни надасть Києву ракети для систем протиповітряної оборони на суму 15 мільйонів доларів. Крім того, про додатковий пакет допомоги на суму 47 мільйонів доларів оголосила Канада: до нього увійшли артилерійські снаряди, зимові форма та обладнання, камери для дронів та обладнання для супутникового зв'язку.

Учасники сьомої зустрічі групи партнерів України у форматі "Рамштайн", яка відбулась 16 листопада, ухвалили рішення передати Силам оборони боєприпаси для реактивних систем залпового вогню, системи протиповітряної оборони та артилерію.

Що відомо про останню допомогу Заходу для України

6 січня Сполучені Штати оголосили про виділення нового пакета військової допомоги для України на суму у понад 3 мільярди доларів. Він включатиме бойові машини піхоти M2 Bradley, самохідні гаубиці та іншу бронетехніку, реактивні снаряди GMLRS, ракети "земля-повітря", а також протитранспортні міни.

Німеччина ухвалила рішення передати Україні батарею протиповітряної оборони Patriot, повідомив Володимир Зеленський за результатами перемовин із канцлером Олафом Шольцом. Окрім того, Німеччина передасть Україні 40 бойових машин Marder.

5 січня стало відомо, що Німеччина направила Україні черговий пакет військової допомоги, який включає ракетні системи, транспорт різного типу, системи для боротьби з безпілотниками та генератори.

Читайте також

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться 20 січня — Міноборони ФРН

На початок