ППО, артилерія та боєприпаси: яку допомогу Україні ухвалили на сьомому "Рамштайні"

ППО, артилерія та боєприпаси: яку допомогу Україні ухвалили на сьомому "Рамштайні"

ППО, артилерія та боєприпаси: яку допомогу Україні ухвалили на сьомому "Рамштайні"
. Американський воєначальник Марк Міллі, фото: AP

За результатами сьомої зустрічі групи партнерів України у форматі "Рамштайн" Сили оборони отримають боєприпаси для реактивних систем залпового вогню, системи протиповітряної оборони та артилерію.

Про це 16 листопада заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

"Греція оголосила про готовність відправити Україні 155-міліметрові боєприпаси. Польща теж надасть Силам оборони додаткову артилерію та боєприпаси, а також засоби протиповітряної оборони ближньої дії", — зазначив Міллі.

Окрім того, Україна отримає дві ракетні установки HAWK від Іспанії та установки реактивних систем залпового вогню від Німеччини.

На додачу Україна отримає допомогу від Канади на суму у 500 мільйонів доларів, які будуть витрачені на озброєння та зимове обмундирування, а також пакет допомоги від Швеції на 287 мільйонів доларів.

Марк Міллі під час виступу зауважив, що інтегрована система ППО наразі найбільше потрібна Україні, щоб протистояти російським атакам. Окрім того, він наголосив, що Росія не змога досягнути в Україні жодної зі стратегічних цілей.

"У лютому Росія зробила вибір — напасти на країну, яка не становила жодної небезпеки для неї. І вони зробили помилку. Росія ставила перед собою декілька задач: вони хотіли змістити президента Зеленського та уряд, вони хотіли здобути доступ Чорного моря, зайняти Одесу, вони хотіли дійти до річки Дніпро, зробити паузу, а потім продовжити просування аж до Карпат. І тоді вже скоро вони б узяли всю Україну. Але вони програли. Вони не досягли своїх стратегічних цілей, а зараз не можуть втілити свої оперативні та тактичні цілі", — зазначив генерал.

За його словами, Росія за бажання могла б зупинити війну просто зараз.

"Але вона не хоче. Вона хоче продовжувати, продовжувати цю боротьбу, як ми можемо стверджувати, зимою. І ми в США продовжимо підтримувати Україну так довго як це потрібно, щоб вони залишалися вільними, суверенними та незалежними на своїй території", — підкреслив Міллі.

Читайте також

NASAMS продемонстрували абсолютну ефективність у перехопленні російських ракет — глава Пентагону

Резніков: Захист неба — пріоритет України на "Рамштайні-7"

Рада продовжила воєнний стан, наслідки масованого ракетного удару, російська ракета в Польщі. 266 день війни. Онлайн

На початок