Понад 80% європейців підтримують збільшення енергонезалежності від РФ

Понад 80% європейців підтримують збільшення енергонезалежності від РФ

Опитування
Понад 80% європейців підтримують збільшення енергонезалежності від РФ
Фото: AP

Більшість населення країн Європейського Союзу виступають за збільшення енергетичної незалежності країн блоку від Росії.

Про це свідчать результати опитування "Євробарометр", оприлюднені на офіційному сайті ЄС.

"Більш як вісім з десяти громадян ЄС (82%) погоджуються з тим, що ЄС повинен продовжувати вживати заходів для зменшення своєї залежності від російського викопного палива", — йдеться у повідомленні.

При цьому 83% респондентів вважають, що війна Росії проти України зробила інвестиції у відновлювані джерела енергії більш актуальними. Окрім того, понад 80% жителів ЄС визнали, що зростання цін на енергоносії впливає на їхню купівельну спроможність.

87% опитаних також вважають, що важливо захистити критичну інфраструктуру, таку як трубопроводи та інтернет-кабелі, а 83% погоджуються, що ціна на електроенергію не повинна залежати від ціни на газ.

"Опитування також показує, що заходи, вжиті ЄС у відповідь на агресивну війну Росії проти України, продовжують отримувати потужну підтримку серед громадян", — зазначається в публікації.

Раніше міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що після початку вторгнення Росії в Україні його країні вдалося диверсифікувати постачання енергоносіїв і позбавитися залежності від Росії.

Що відомо

  • На початку травня 2022-го Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту. Того ж місяця найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.
  • 23 червня минулого року Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими. Тоді ж міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
  • ЄС імпортував з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна неодноразово закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування.

Читайте також

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн

На початок