Німеччина максимально скорочує споживання газу — міністр економіки

Німеччина максимально скорочує споживання газу — міністр економіки

Німеччина максимально скорочує споживання газу — міністр економіки
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек. Фото: АР

Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.

Як заявив в інтерв’ю RTL міністр економіки Німеччини Роберт Хабек, керівництво країни розглядає варіант, за якого Росія повністю припинити постачання газу "Північним потоком".

"Мені довелося б збрехати, якби я сказав, що не боюся цього. Якщо газу не вистачить, то певні галузі промисловості, які потребують газу, доведеться відключити. Тоді всі ринково-економічні процеси перервуться. Для низки галузей це матиме катастрофічний ефект", — наводить слова посадовця Spiegel.

За словами міністра, при цьому скорочення поставок газу з боку РФ є ознакою ефективності запроваджених проти країни санкцій.

"Путін отримує гроші від продажу викопного палива, але він може купувати на них дедалі менше, оскільки Захід включив багато товарів у списки санкцій. Оскільки він більше не може нічого купити на ці гроші, він каже: тоді мені більше не знадобляться гроші, і я скорочу постачання. Це також є ознакою високої ефективності санкцій",— підкреслив Хабек.

Він додав, що уряд не виключає зростання вартості газу всередині країни втричі.

Що відомо

  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • Найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.
  • Енергетичне агентство Данії оголосило перший рівень "раннього попередження" через невизначеність щодо імпорту енергоносіїв з Росії через війну в Україні.
  • 23 червня Європарламент підтримав план швидшого поповнення стратегічних запасів газу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 121. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок