Німеччина заявила, що більше не залежна від російських енергоносіїв

Німеччина заявила, що більше не залежна від російських енергоносіїв

Німеччина заявила, що більше не залежна від російських енергоносіїв
Газопровід "Північний потік-1", Любмін, Німеччина, фото: AP

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що після початку вторгнення Росії в Україні його країні вдалося диверсифікувати постачання енергоносіїв і позбавитися залежності від Росії.

Про це він розповів в інтерв’ю BBC.

За словами посадовця, завдяки диверсифікації енергетичної інфраструктури Німеччина відновила роботу вугільних електростанцій і відклала плани щодо закриття трьох АЕС, що залишилися у країні.

"Так, звісно, Німеччина, як і раніше, залежить від імпорту енергоносіїв, але сьогодні вже не від імпорту з Росії, а від світових ринків", — сказав він.

Окрім того, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Лінднер зазначив, що Німеччина створила додаткові сховища для природного газу, який імпортується з Норвегії, США та інших країн. Зокрема уряду вдалося побудувати термінал для зрідженого природного газу за рекордні вісім місяців, підкреслив урядовець.

Що відомо

  • На початку травня 2022-го Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту. Того ж місяця найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.
  • 23 червня минулого року Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими. Тоді ж міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
  • ЄС імпортував з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна неодноразово закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування.

Читайте також

Війна в Україні та енергокриза: німці назвали головні події року

На початок