Доба простою в Босфорі коштує аграріям від 20 тисяч доларів на добу — Мінагрополітики

Доба простою в Босфорі коштує аграріям від 20 тисяч доларів на добу — Мінагрополітики

Доба простою в Босфорі коштує аграріям від 20 тисяч доларів на добу — Мінагрополітики
Микола Сольський. Фото: з Фейсбуку МінАПК.

За кораблі із зерном, які змушені стояти у Босфорі по кілька тижнів, доводиться сплачувати від 20 тисяч доларів на добу, при цьому кошти покладаються на українських аграріїв.

Про це під час брифінгу в медіацентрі "Укрінформ" повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

"Якщо ми говоримо про простій "хендісайзу", перед Новим роком, трейдери називали ціну від 20 тисяч доларів простою за одну добу. Відповідно, всі кошти покладуться на українського аграрія. Це відображається в десятках доларів на тонні продукції", — зазначив урядовець.

За його словами, тієї кількості кораблів, які проходять через протоку, наразі недостатньо.

"Основне питання, яке Україна намагається вирішити, — це контроль на Босфорі, робота JCC (Стамбульському спільному координаційному центрі — ред.). Переговори йдуть непросто. Кількість кораблів, які йдуть на вихід і на вхід, явно недостатня, і це та річ, яка заважає сильно і українському фермеру, і українському трейдеру, і нашим клієнтам. Тому що зерно дедалі дороге та непрогнозоване для країн, які з нами торгують", — пояснив міністр.

Микола Сольський додав, що нині кораблі тижнями очікують на вхід та вихід з Босфору.

Раніше повідомлялося, що вантажний корабель MKK-1, який прибув у Стамбул з України, сів на мілину в Босфорі, рух протокою тимчасово призупинений в обох напрямках.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • 17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.

Читайте також

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, дефіцит в енергосистемі після обстрілів РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок