"Росія перетворює постачання продовольства на зброю" — Білий дім

"Росія перетворює постачання продовольства на зброю" — Білий дім

"Росія перетворює постачання продовольства на зброю" — Білий дім
Фото: AP

У США відреагували на припинення Росією "зернової угоди". В адміністрації Байдена вважають, що Росія перетворює питання постачання продовольства на зброю у війні з Україною.

Про це повідомила представниця Ради національної безпеки при президентові Адрієнн Вотсон, передає російська служба ВВС.

"Росія знову намагається використати розпочату нею війну, як привід для перетворення продовольства на зброю, що прямо зачепить країни, які цього потребують, і світові ціни на їжу, і посилить уже й без того серйозну кризу в галузі продовольчої безпеки", — заявила Вотсон.

У Великій Британії також відреагували на заяву Росії про розірвання "зернової угоди". Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що "зернова ініціатива" відіграє важливу роль, тому вона повинна тривати.

"Чорноморська зернова ініціатива ООН відіграє важливу роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки. Росія повинна дозволити продовольству дійти до голодуючих у світі", — написав Клеверлі у Twitter.

29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною та Росією з Туреччиною та ООН наприкінці серпня у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів та вивезення продовольства. Причина — нібито атака на кораблі Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

Читайте також

Росія відмовляється від участі у "зерновій угоді"

У Севастополі повідомляють про звуки вибухів, офіційна версія — атака безпілотників

Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters

На початок