15 січня в Росії можуть оголосити про додаткову мобілізацію — ГУР

15 січня в Росії можуть оголосити про додаткову мобілізацію — ГУР

Армія РФ, у Росії можливе оголошення додаткової мобілізації з 15 січня
. Армія РФ. Фото: з сайту ГУР

15 січня в Росії можуть оголосити про додаткову мобілізацію. Про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк розповів у коментарі журналістам.

За словами Черняка, до збройних сил РФ буде мобілізовано до пів мільйона росіян. Мобілізація, проєкт указу про яку вже існує, цього разу також проходитиме у великих російських містах, таких як Москва та Санкт-Петербург.

За даними ГУР, до збройних сил Росії потраплять чоловіки, які зараз працюють як у соціальних сферах, так і у галузях, що приносять прибутки для російської економіки.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 12 грудня 2022 року Росія втратила у війні майже 95 тисяч військових.

Війна. Усі останні новини
На початок