"Росії не вдасться приховати підготовку до нової хвилі агресії" — Зеленський прокоментував "перемирʼя" Путіна

"Росії не вдасться приховати підготовку до нової хвилі агресії" — Зеленський прокоментував "перемирʼя" Путіна

"Росії не вдасться приховати підготовку до нової хвилі агресії" — Зеленський прокоментував "перемирʼя" Путіна
Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 5 січня прокоментував заяву президента РФ Путіна про перемир'я на Різдво: Зеленський заявив, що у Росії хочуть використати свято як прикриття, аби призупинити просування українських військ, хоча раніше на пропозицію української сторони про відведення військ у РФ не погодилися.

"Росії не вдасться приховати у тиші її підготовку до нової хвилі агресії проти України і всієї Європи. Світ знатиме у всіх деталях – як і коли агресор готує нову ескалацію у цій війні", — наголосив Зеленський.

Звертаючись до росіян, він зазначив, що російське керівництво відмовлялося від пропозиції України від 12 грудня щодо відведення російських військ на Різдво, яке зокрема передбачає українська "формула миру", але зараз Володимир Путін використовує Різдво як прикриття, аби хоча б тимчасово призупинити просування українських військових на Донбасі.

За словами президента України, у Росії хочуть "підігнати" до українських позицій техніку, боєприпаси та мобілізованих, однак такий крок призведе лише до збільшення втрат серед армії РФ.

Читайте також: 60% танків, 70% ракет та понад 300 тисяч військових: В ЄС назвали втрати РФ у війні

"Війна закінчиться — тоді, коли ваші солдати або підуть, або ми їх виженемо. Тому, нехай забирають унітази — вони їм в дорозі знадобляться — і повертаються до себе. За наш кордон", — підсумував Зеленський, звертаючись до громадян РФ.

Що відомо про російське "перемир'я" на Різдво

Президент Росії Володимир Путін доручив російським військовим припинити ведення бойових дій на території України із 6 по 7 січня. РФ звернулись до України із закликом здійснити аналогічний крок зі свого боку, а раніше російський патріарх Кирило закликав до нібито "різдвяного перемир'я" з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня.

В Офісі президента України, однак, назвали заяву Путіна виключно пропагандистським жестом. Михайло Подоляк заявив, що Росія має залишити окуповані території і таким чином почнеться "тимчасове перемирʼя".

На початок