Генератори, сонячні панелі, зарядні станції. Як кропивницькі водії заряджають електромобілі

Генератори, сонячні панелі, зарядні станції. Як кропивницькі водії заряджають електромобілі

Генератори, сонячні панелі, зарядні станції. Як кропивницькі водії заряджають електромобілі
Суспільне Кропивницький

В умовах перебоїв з електропостачанням, через обстріли росіянами енергосистеми України, власники електромобілів шукають альтернативні можливості підзарядки. Це можна зробити від генераторів чи за допомогою сонячних панелей. Кропивничанин Павло Мазур розповів Суспільному, як він заряджає електрокар та скільки це коштує.

Павло Мазур купив електромобіль у 2016 році, щоб економити гроші. З його слів, порахував, що купувати пальне дорожче ніж платити за електрику: "Ціни на пальне невпинно росли. І це було скрізь, на всіх заправних станціях. Тенденція була така, що дешево вже не буде".

Електромобіль приводиться в рух за допомогою електродвигуна. Живлення електрокара може відбуватися різними способами ,сказав водій: "Зарядити можна вдома від звичайної розетки, можна від сонячної електростанції, можна на заправних станціях, де є бензинові заправки, які, відповідно до постанови уряду від 2017 року, мають бути укомплектовані зарядними електростанціями".

Чоловік заряджає машину в гаражі: "На панелі приладів можна побачити індикатори. Перший – 20% заряду, другий – 50-60%, третій – 80-90%. Коли 100%, машина відключається автоматично, показує, що вона заряджена".

Генератори, сонячні панелі, зарядні станції. Як кропивницькі водії заряджають електромобілі
Індикатори заряду. Суспільне Кропивницький

За технічними характеристиками акумуляторна батарея електрокару Павла Мазура має ємність 24 кіловати, повна зарядка триває 6-8 годин: "Зарядившись 6-8 годин, машина може проїхати 120-140 кілометрів".

Три роки тому водій вирішив збільшити відстань проїзду машини на одному заряді і встановив додаткову акумуляторну батарею ємністю 15 кіловатів. Тепер машина має загальну ємність акумулятора 39 кіловатів: "На одному заряді машина влітку проїжджає 280-300 кілометрів, взимку – 150".

Генератори, сонячні панелі, зарядні станції. Як кропивницькі водії заряджають електромобілі
Додаткова акамуляторна батарея в багажнику. Суспільне Кропивницький

Після запровадження планових відключень електрики, машину доводиться заряджати довше, сказав водій: "Ставити раніше, знімати пізніше, враховуючи двогодинні проміжки, коли немає електрики. Тобто, якщо потрібно зарядити машину протягом шести годин, треба планувати, що вона зарядиться через десять".

Попри незручності, викликані перебоями з електрикою, заправляти машину пальним дорожче, сказав Павло Мазур: "Якщо тариф у нас 1,68 гривні, то повний заряд машини коштує 32 гривні. В перерахунку, скажемо, на бензин – це, по собівартості, дешевше одного літру бензину".

Де зарядити електромобіль у Кропивницькому

Зарядити електромобілі в Кропивницькому можна на електрозаправці, розповів директор Національної мережі зарядних станцій Андрій Вавілин. Та під час відключень електроенергії такі заправки не працюють, бо їм теж потрібне живлення: "Тим не менш, кількість електрокарів в Україні стрімко зростає, завантаженість зарядних станцій зростає, не зважаючи на ті умови, які нині є з відключенням електроенергії".

Вартість зарядки машини на зарядних станціях відрізняється від побутової, бо зарядні станції живляться як промислові споживачі, розповів Андрій Вавілин: "Ціна електроенергії – ринкова, і в різних регіонах – різна. У Кіровоградській області, серед наших станцій – найвища вартість електроенергії – на рівні 11-12 гривень за кіловат-годину. На 100 кілометрів пробігу, відповідно, водію треба витратити близько 200 гривень. Це, однак, вдвічі-втричі дешевше ніж на бензиновому чи дизельному моторі".

На зарядній станції машина заряджається швидше ніж вдома. Причина – більша потужність та сила струму на станції.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок