З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 50 найбільших українських ІТ-компаній за версією платформи DOU відкрили понад 30 нових закордонних офісів.
Про це йдеться у матеріалі Forbes Україна.
Зазначається, що така тенденція частково є відповіддю на масову міграцію спеціалістів за кордон. Сама міграція відповідно спричинена ризиками втратити замовників через блекаути внаслідок обстрілів Росією української критичної інфраструктури.
"Нові найбільші осередки концентрації українських айтівців — Польща, Німеччина, Румунія. Навесні 2022-го Україну покинуло до 57 000 фахівців, свідчать підрахунки Львівського IT Кластеру. Втім, існує ризик, що після відкриття кордонів на еміграцію наважиться до половини індустрії", — вважають у Forbes.
Читайте також: У Мінцифри розповіли, скільки українців створили свій бізнес з початку війни
При цьому у матеріалі також наголошується, що за 10 місяців 2022-го українська IT-індустрія експортувала послуг на пів мільярда більше, ніж за той самий період попереднього року.
"Адаптивність – ключова якість усього українського бізнесу воєнного часу", — кажуть у виданні.
Що відомо
- Ще до початку російського вторгнення у Мінцифрі заявили, що в Україні майбутнім IT-фахівцям компенсуватимуть 50% вартості навчання.
- 8 лютого президент Володимир Зеленський також оголосив про запуск проєкту "Дія City". Цей проєкт поєднує електронні послуги для підприємців та фізичних осіб. Спеціальний правовий режим "Дія.City" розроблений для розвитку IT-галузі. За словами Зеленського, резидентами "Дія.City” стануть не тільки українські, але й іноземні IT-компанії.
- У червні Кабінет Міністрів запустив державну програму Старт в IT" для українців, які бажають перейти в IT-сферу. В уряді пообіцяли стипендії до 30 тис. грн для охочих перейти в IT.
Читайте також
"єРобота". Як бізнес може отримати три гранти від держави