Відновлення документів для звільнених з полону: Федоров розповів про новації у "Дії"

Відновлення документів для звільнених з полону: Федоров розповів про новації у "Дії"

застосунок "Дія"
. Фото: Суспільне

У застосунку “Дія” для звільнених з російського полону запроваджують послугу “персонального менеджера” для допомоги у відновленні втрачених документів. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Це сталося під час зустрічі у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими із українськими захисниками й захисницями, звільненими з російського полону, передає пресслужба Офісу президента.

Як пояснив Федоров, завдяки “персональному менеджеру” звільнені з полону зможуть отримати допомогу у відновленні паспорта, свідоцтва про шлюб, водійського посвідчення. За словами Федорова, для кожного полоненого в “Дії” буде створено персональну картку, і за ним закріплюватиметься менеджер підтримки.

Що відомо про обміни полоненими

Перший повноцінний обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний. Надалі Україна та Росія обмінювалися як військовополоненими, так і цивільними.

Зокрема з полону окупантів вдалося звільнити волонтерку та медика Юлію Паєвську, відому під позивним “Тайра”, а також справжнього автора фрази про російський корабель.

На початку червня на лінії фронту відбувся перший обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160". Всі загиблі були з руїн “Азовсталі”, і щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”.

Від початку війни обміном полонених займалася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, утім наприкінці травня вона передала свої повноваження ГУР та СБУ.

Попередній обмін відбувся 1 грудня. Тоді російського полону звільнили 50 захисників, зокрема оборонців Маріуполя та “Азовсталі”, полонених, що були в Оленівці, поранених в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках.

Читайте також

Пекло невідомості. Як в Україні шукають безвісти зниклих військових

Полоненим захисникам РФ не завжди передає листи від рідних — Координаційний штаб

РФ іноді вивозить українських полонених на фальшиві обміни — Лубінець

На початок