РФ іноді вивозить українських полонених на фальшиві обміни — Лубінець

РФ іноді вивозить українських полонених на фальшиві обміни — Лубінець

Росія часом навмисно вивозить українських полонених нібито на обмін, а потім повертає їх в колонію й каже, що Україна відмовляється їх міняти.

"Представник уповноваженого розповів, що українських полонених часом навмисно вивозять нібито на обмін, а потім повертають у колонію й кажуть, що Україна відмовляється їх міняти. Ми розглядаємо це як різновид тортур. Наголошуємо, що Україна не відмовилася від жодної людини, запропонованої російською стороною на обмін", — пише уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він наголосив, що Україна також постійно порушує питання щодо поводження з українськими полоненими на міжнародному рівні.

"Завдяки цьому тиску умови утримання останнім часом покращилися. Про це свідчать і ті, хто повернувся з полону", — зазначив Лубінець.

Раніше у Координаційному штабі повідомили, що до полонених азовців не доходять листи від рідних, хоча була домовленість, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста організує їх передачу.

Читайте також: Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни

Що відомо про обміни полоненими

Перший повноцінний обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний. Надалі Україна та Росія обмінювалися як військовополоненими, так і цивільними.

Зокрема з полону окупантів вдалося звільнити волонтерку та медика Юлію Паєвську, відому під позивним “Тайра”, а також справжнього автора фрази про російський корабель.

На початку червня на лінії фронту відбувся перший обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160". Всі загиблі були з руїн “Азовсталі”, і щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”.

Від початку війни обміном полонених займалася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, утім наприкінці травня вона передала свої повноваження ГУР та СБУ.

Попередній обмін відбувся 1 грудня. Тоді російського полону звільнили 50 захисників, зокрема оборонців Маріуполя та “Азовсталі”, полонених, що були в Оленівці, поранених в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках.

Читайте також

Пекло невідомості. Як в Україні шукають безвісти зниклих військових

На початок